» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretmenlere Trenlerde Yüzde 50 İndirim

A+  A- Öğretmenlere Trenlerde Yüzde 50 İndirim

Öğretmenler, 24-30 Kasım tarihleri arasında ana hat ve yüksek hızlı trenlerden yüzde elli indirimle bilet alabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı ve TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü arasında yapılan bir protokolle öğretmenler, 24 Kasım – 30 Kasım arasında indirimli seyahat edebilecek.

İndirim, 24 Kasım Öğretmenler Günü gerekçesiyle Kasım ayı sonuna kadar bir hafta boyunca geçerli olacak.

Her ne kadar indirimin bir hafta süreceği belirtilse de öğretmenlerin hafta için çalıştıkları göz önüne alınırsa indirimden ancak bir hafta sonu yararlanabilecekleri görülüyor.

Milli Eğitim Bakanlığının konuyla ilgili yaptığı açıklama:

Millî Eğitim Bakanlığının girişimleri sonucu TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlere Devlet Demiryolları ile yapacakları yolculuklarında bilet ücretlerinde indirim uygulanması başlattı.

Bu kapsamda, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle kutlamalara katkı sağlamak amacıyla, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullar ile Bakanlık tarafından onaylanmış özel okullar ve yüksek eğitim kurumlarında hizmet veren tüm öğretmenlere anahat ve yüksek hızlı trenlerde geçerli olmak üzere 24-30 Kasım´da 1 hafta süre ile tam bilet ücreti üzerinden yüzde 50 indirim uygulanacak.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 16 Kasım 2016 tarihinde eklenmiştir. "Öğretmenlere Trenlerde Yüzde 50 İndirim" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. nksrdnsmndllr

    DOKTOR YETİŞTİRİR. UÇAK- HELİKOPTER- TREN- GEMİLER - ARABALAR - SİLAH SANAYİNİ GELİŞTİRİR MAKİNALAŞMA- ROBOT -ELEKT… https://t.co/piq4vMHkNY

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8