» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretmenlerin Maaşı Kesilecek mi?

A+  A- Öğretmenlerin Maaşı Kesilecek mi?

Öğrenci izni, öğretmen maaşlarında kesintiye neden olabilir! Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB), üniversite sınavlarına hazırlanan lise son sınıf öğrencileri için getirdiği 45 günlük izin hakkının öğretmenlerin maaşlarında kesintiye yol açacağı belirtildi.

Bakan Nimet Çubukçu, öğrencilerin rapor alabilmek için “kanuna karşı hile” yaparak sağlık kuruluşlarını meşgul ettiklerini açıkladı.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, öğretmenlerin mağdur olacaklarını savunarak, “Öğretmenlerimizin boş geçen derslerde idari izinli sayılması ve ek ders ücretlerinin kesilmemesi için gerekli düzenlemelerin yapılması gerek” dedi.

MEB’in Yanıtı Ne oldu?

Öğrencilerin 20 günlük devamsızlık hakkı olmasının yanı sıra rapor alarak 25 günlük izin ile okula gelmeme hakları olduğunu söyleyen Çubukçu, “Gençlerimiz adeta ‘kanuna karşı hile’ diyebileceğimiz şekilde, lise son sınıfta 25 günlük rapor için sağlık kuruluşlarımızı bu manada meşgul etmekte” diye konuştu.

MEB’e başvuran Koncuk ise öğrencilerin derse girmemesi halinde boş geçecek derslerin öğretmenlerinin ek ders ücretlerini alamayacaklarını savunarak, bu konudaki yargı kararının uygulanması gerektiğini söyledi.

Koncuk, “Boş geçen derslerde öğretmenlerin de idari izinli sayılması ve ek ders ücretlerinin kesilmemesi için MEB’e talepte bulunduk” dedi. Cuma günü iletilen talebe yanıt verilmedi. -Milliyet-

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 27 Şubat 2011 tarihinde eklenmiştir. "Öğretmenlerin Maaşı Kesilecek mi?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5