» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Oku, Düşün, Uygula, Neticelendir

A+  A- Oku, Düşün, Uygula, Neticelendir

Başbakan Erdoğan’ın “Oku, Düşün, Uygula, Neticelendir” sözü üniversite duvarına özlü söz oldu. Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin duvarına Mustafa Kemal Atatürk, Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan‘ın sözleri asıldı.

Üniversite duvarında Başbakan Erdoğan’ın “Oku, Düşün, Uygula, Neticelendir” sözü yer alırken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün “Gençler, ülkelerin en büyük zenginliğidir” sözleri Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin duvarlarında bir araya geldi.

Bu durumun basına yansıması ve sözlerle ilgili olarak sosyal medyada yer alan “akrostiş” yorumlarından sonra Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencilerinin sıkıntı günler yaşadığı ortaya çıktı.

DURUMU MEKTUPLA ANLATTILAR

Öğrenciler yazdığı mektupta, “İstanbul, Cevizlibağ’da bulunan Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencileriyiz. Okulumuzda yaşanan ve rahatsız olduğumuz konuları paylaşmak istiyoruz” dedi.

İşte üniversite öğrencilerinin basın kuruluşlarına gönderdiği o mektup;

Üç yıldan bu yana, stüdyo, grafik odası, tiyatro bölümü için sahne ve ders ekipman malzemelerinin sağlanamadığını belirten öğrenciler, “3 yıldır hala okulda inşaatın devam ettiğini öncelikle belirtmek istiyoruz. Okula geldiğimizde ders yapacak sınıf bulamıyoruz” diye ekledi.

‘CEMAAT OKULU ELE GEÇİRDİ’

Okulun yaşadığı maddi sorunlar nedeniyle “battı, batıyor” diye dedikodular çıktığını ifade eden öğrenciler, “Tam bu sırada mütevelli heyetine atanan Ekrem Çalkılıç’ın gelişiyle okul akademik kadrosu ve öğrenciler baskı altına alındı. Öğrencilerin genel görüşü cemaatin Azmi Ofluoğlu’nu (Mütevelli Heyeti Başkanı) iflas kurtardığı ve okula da Çalkılıç’ın atanmasıyla cemaatin hakimiyeti altına aldığıdır. Okulu yöneten ve akademik kadroyu belirleyen rektörden çok, mütevelli heyeti adına Çalkılıç oluyor” açıklamasında bulundu.

‘3’Ü DEKAN 17 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ KOVULDU’

Eski TGRT çalışanı gazeteci Çalkılıç’ın üniversiteyi ticaret mantığı ile yönettiğini aktaran öğrenciler, “Okulda, hukuksuz bir şekilde 3’ü dekan 17 öğretim görevlisinin işine son verdi. Atılan öğretim görevlileri demokrat hocalar. Açıkçası okulu akademik olarak muhafazakarlaştırmaya çalışıyorlar. Atılan öğretim görevlileri okulu mahkemeye vermiş durumda. Bu nedenle 1930 öğrenciden 1040’ı şikayet dilekçesi yazdı” dedi.

‘YÖK GELDİ, 2 HOCA YAKA PAÇA ATILDI!’

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yetkililerinin önceki gün üniversiteye inceleme için geldiğini kaydeden öğrenciler, Perşembe günü yaşananları şöyle anlattı: “Sabah 09.00’daki dersini yapmak üzere okula gelen öğretim görevlisi Selahattin Nizam, 10.30 sularında güvenlik görevlilerince okuldan çıkarıldı ve okula alınmadı. Yine aynı gün öğretim görevlisi Nesrin Hanım, güvenlik görevlilerince okuldan yaka paça dışarı atıldı. Daha önce de bu şekilde okuldan atılan birçok akademisyen ve araştırma görevlisi güvenlik görevlileri tarafından okula alınmamıştı.”yurtgazetesi

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 13 Ekim 2012 tarihinde eklenmiştir. "Oku, Düşün, Uygula, Neticelendir" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. doğrucu ismail

  neden konuşsun?

 2. üniversitemsi

  Bravo öğrencilere, tam da şu andaki rektör yardımcısı , ve dekanlar emekli oldukları halde koltuk ve üç kuruş uğruna her türlü mobbing ile olup biten rezaletlere karşı çıkan en nitelikli öğretim üyelerini maaşlarını bile almadan istifa ettirip vasatlığın huzuruna ermişken , öğrenciler bu garip yerin “üniversite” olmadığını anlayıverdiler. Sahi, istifa ettirilen eski rektör niye konuşmuyor?

 1. BaybaturMurat

  Başarının sırrı; Oku, düşün, uygula, neticelendir! Milli Gurur Akıncı... #AkıncıBelgeseli https://t.co/hZlPMwUFwV

 1. pursaklarbld

  Değerli hemşehrilerimiz, Birbirinden özel hediyelerin sizleri beklediği "Virüsü Yok Et" yarışması saat 20:00'da B… https://t.co/Ig8EFzRWFo

 1. iyiparti35ksk

  RT @KadriyeUnler1: İyi Parti Teşkilatındaki kadınlar olarak #kadıncinayetleri ni asla olağanlaştırmayacağız. Kadın cinayetlerine dur demek…

 1. SaitYinanc

  RT @BahcesehirGA: Up programımız da online eğitim de 18.hafta derslerimiz; 🧠Zihin haritası-Uzay 🧠Görsel Dikkat 🧠Hayal gücünü kullan ve tama…

 1. LeventK27509753

  RT @KadriyeUnler1: İyi Parti Teşkilatındaki kadınlar olarak #kadıncinayetleri ni asla olağanlaştırmayacağız. Kadın cinayetlerine dur demek…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3