» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Okul Dönüşümlerine Karşı Dilekçe Örneği

A+  A- Okul Dönüşümlerine Karşı Dilekçe Örneği

Okul dönüşümlerine karşı dilekçe örneği… 4+4+4 eğitim sisteminin yürürlüğe girmesiyle, sekiz yıllık kesintisiz eğitim uygulamasına son verildi.

İlköğretim kurumlarının ilkokul ve ortaokul diye ayrılması, bazı okulların ise imam hatipe dönüştürülmesi başta öğrenci, veli ve öğretmen olmak üzere birçok kişiyi mağdur etti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “en iyi okul eve en yakın okuldur” söylemiyle de çelişen bu dönüşümlere karşı velilerin kullanabileceği bir dilekçe örneği haberimizin devamında sunulmuştur.

Tepkilerin anlam kazanması ve dikkate alınması için dönüşümlerden rahatsızlık duyanlar bu dilekçeyi kullanabilir.

Örnek dilekçe dönüşümü yapılan okul müdürlüklerine kayıt altına alınması talebiyle verilebilir.

Örnek Dilekçe

………………..OKULU/LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

Kamuoyunda 4+4+4 yasası olarak adlandırılan 6287 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda değişiklik Yapılmasına Dair Yasanın yürürlüğe girmesiyle, sekiz yıllık kesintisiz eğitim uygulamasına son verilmiş, ilköğretim kurumları ilkokul ve ortaokul diye ayrılmış, yüzlerce ilköğretim okulu imam hatip ortaokuluna çevrilmiştir.

Okulların ilkokul- ortaokul diye ayrılması, imam hatibe dönüştürülmesi süreci önümüzdeki eğitim öğretim yılı içinde de devam etmektedir.

4+4+4 eğitim sisteminin uygulandığı bir yıl bize göstermiştir ki; ilköğretim okullarının ayrılması, dönüştürülmesi ile birlikte çocuklarımızın okulları veya öğretmenleri değiştirilmiş, çocuklarımız en yakınında bulunan ve öğrenim gördüğü okullarından kopartılarak daha uzakta eğitim kurumlarına gönderilmiş, veliler servis ve toplu taşıma araçlarına mahkûm edilmiştir. Bir yılı aşkın süredir hangi öğretmenin hangi sınıfta derse gireceği, bir sonraki yıl öğretmenimizin okulumuzda kalıp kalmayacağı, çocuklarımızın hangi okula gönderileceği tartışma ve endişe konusu olmuştur. Bu uygulamanın çocuklarımızın bilişsel, sosyal, duygusal gelişimlerini ve akademik başarılarını da olumsuz etkileyeceği ortadadır.

4+4+4 ile birlikte ilköğretim okullarının ayrılıp dönüştürülmesi uygulaması aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı’nın “en iyi okul eve en yakın okuldur” söylemiyle de çelişmektedir.

Yukarıdaki açıklamalar ışığında, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin mağduriyet yaşamaması için okulumuzun ilkokul-ortaokul olarak ayrılması/ imam hatibe dönüştürülmesi uygulamasına son verilmesini, okuluma, öğretmenime, öğrencime dokunulmamasını istiyorum.

Gereğini bilgilerinize sunarım.
…../…../2013
……………………………………………
………………..
(Ad, Soyad, İmza)

 

 

Not: dilekçe Eğitim Sen tarafından hazırlanmıştır.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 24 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiştir. "Okul Dönüşümlerine Karşı Dilekçe Örneği" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. kelebekpervane

    RT @erolduran: Bugün, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve okul idarecileri ile eğitimde değişim ve dönüşümü konuşacağı…

  1. erolduran

    Bugün, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve okul idarecileri ile eğitimde değişim ve dönüşümü k… https://t.co/fx9pUHsxGA

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6