» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Okul Duvarına AKP Bayrağı

A+  A- Okul Duvarına AKP Bayrağı

Okul duvarına AKP bayrağı astılar. Eskişehir’de Recep Tayyip Erdoğan’ın kente gelişi nedeniyle okulların bahçe duvarlarına AKP bayrakları asılması tepkiye neden oldu. Diğer milletvekili adayları, AKP’nin seçim yasağına uymadığını savundu.

Başbakan Erdoğan’ın Eskişehir mitingi öncesinde AKP il teşkilatı tarafından cadde ve sokaklar parti bayraklarıyla donatıldı. Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki Eskişehir Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Kız Teknik Öğretim Olgunlaşma Enstitüsü’nün bahçe duvarlarındaki demirlere AKP bayrakları asıldı.

İlgili kanunlara göre okul gibi kamu kurumlarının duvarlarına parti bayraklarının asılması yasak.


Bazı milletvekili adayları, AKP’nin seçim yasağına uymadığını, bu konuda yasal girişimde bulunacaklarını açıklayarak, “AKP okullara kendi siyasi amblemlerini ve broşürlerini asmış. Özellikle seçim kurulu ve emniyet güçlerinden bunların derhal kaldırılmasını istiyoruz ve olayı kınıyoruz. Bu konuda gerekli yerlere de yasal başvurularımızı yapacağız” açıklamasında bulundu. -gazetevatan

Fotoğraflar: Eskişehir Eğitim Sen

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 29 Mayıs 2011 tarihinde eklenmiştir. "Okul Duvarına AKP Bayrağı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6