» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Okul Sitelerine Güvenli İnternet Linki

A+  A- Okul Sitelerine Güvenli İnternet Linki

Güvenli internet uygulamasının devreye girmesiyle birlikte kurumlar da uygulamaya yönelik tanıtım çalışmalarına başladı. Milli Eğitim Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun talebi sonucunda okul müdürlüklerine bir yazı göndererek, okul internet sitelerinde “http://www.guvenlinet.com” adresine link verilmesini istedi.

Okul idareleri tarafından okul web ekiplerine tebliğ edilen yazıya göre okul sitelerinde “http://www.guvenlinet.com” adresine link verilmesi zorunlu hale getirildi.

SİTENİN İÇERİĞİ

http://www.guvenlinet.org adresi üzerinden internet profilleri ile ilgili bilgi almanın yanısıra, hangi sitelerin filtreye takıldığını da kontrol edebilmektesiniz.

Konuyla ilgili olarak tebliğ edilen yazı aşağıda verilmiştir.

TÜM OKUL VE KURUM MÜDÜRLÜKLERİNE

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun isteği neticesinde Bakanlığımıza bağlı tüm Resmi/Özel Okul/Kurumların internet adreslerinde http://www.guvenlinet.org adresine yer vermeleri gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve Konu ile ilgili gerekli çalışmanın yapılarak internet sayfanızda belirtilen adrese yer verilmesini önemle rica ederim.

Okul Müdürü

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, TEKNOLOJİ kategorisi altında 16 Aralık 2011 tarihinde eklenmiştir. "Okul Sitelerine Güvenli İnternet Linki" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7