» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Okul Sitesinde Hint Keneviri (Video Haber)

A+  A- Okul Sitesinde Hint Keneviri (Video Haber)

Okul sitesinde “Yeşili Sev” diyerek yayımlanan “Yeşil” hint keneviri çıktı. Haberin sosyal medyada yayılması üzerine fotoğraf siteden kaldırıldı.

Acıpayam’a bağlı Hisar Köyü Ortaokulu Mayıs ayında çocukların doğa ve yeşile karşı duyarlılıklarını geliştirmek için ‘Yeşili Sev Etkinliği’ düzenledi. Etkinlik okulun resmi web sitesinde yayınlanarak takipçilerine duyuruldu. Ancak haberde skandala neden olacak bir detay atlandı.

Hint Keneviri Fotoğrafı Kullanıldı

Okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler köyün kırsalında bir bölgeye fidan dikti. Etkinlik çok sayıda fotoğrafla duyrulurken, sayfa girişinde yer verilen afişte ‘Hint keneviri’ fotoğrafı ve üzerindeki ‘O bize verilen en doğal mutluluktur’ sloganı bazı velilerin gözünden kaçmadı.

meb-hint-keneviri

SOSYAL MEDYADA TARTIŞILIYOR

Olay kısa sürede sosyal medyaya düştü, Facebook‘ta binlerce kez paylaşıldı. Haberin sosyal medyada yayılmasının ardından fotoğraf siteden kaldırıldı.

Haberde kullanılan görselin art niyetli olmadığı, görselin “Yeşili Sev” şeklindeki bir google aramasında çıktığı ve ufak bir dikkatsizlik sonucu sitede kullanıldığı tahmin ediliyor.

 

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 7 Ekim 2013 tarihinde eklenmiştir. "Okul Sitesinde Hint Keneviri (Video Haber)" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. baki66fb

  RT @PkkyaAfyok: Diyarbakır Lice ve Kocaköy'de düzenlenen operasyonlarda 280 kilogram esrar,99 bin 572 kök Hint keneviri ele geçirildi. 4 şü…

 1. Zeynep_gk82

  RT @PkkyaAfyok: Diyarbakır Lice ve Kocaköy'de düzenlenen operasyonlarda 280 kilogram esrar,99 bin 572 kök Hint keneviri ele geçirildi. 4 şü…

 1. PkkyaAfyok

  Diyarbakır Lice ve Kocaköy'de düzenlenen operasyonlarda 280 kilogram esrar,99 bin 572 kök Hint keneviri ele geçirildi. 4 şüpheli gözaltında.

 1. 1l81l6nl6n4

  RT @CapaMagGundem: Diyarbakır Lice ve Kocaköy'de düzenlenen operasyonlarda 280 kilogram esrar,99 bin 572 kök Hint keneviri ele geçirildi! 4…

 1. lokozode

  Diyarbakır/Lice/Kocaköy'de zehir tacirlerine düzenlenen operasyonlarda 280 kg esrar, 99 bin 572 kök Hint keneviri ele geçirildi.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
15