» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Okuldaki Langırtlar Kaldırıldı

A+  A- Okuldaki Langırtlar Kaldırıldı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Akşam’ın “Las Vegas Lisesi” haberinin ardından soruşturma başlattı.

Akşam’ın dün manşetten duyurduğu, langırt masalarının bulunduğu Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi, Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi ve 75. Yıl Cumhuriyet Lisesi yetkilileri, haberin gazetede çıkmasının ardından dün sabah saatlerinde masaları okullarından kaldırttı.

Masalar Okullardan Kaldırıldı

Okul yetkililerinin kaldırdığı masalar şirkete iade edildi. Haberi ihbar kabul edip okullara baskın yapan Beylikdüzü Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, langırt masası araması yaptı. Masaları bulamayan polisler okullarla ilgili olarak tutanak tuttu. “Las Vegas Lisesi” başlıklı haberle ilgili olarak hem İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, hem de Beylikdüzü Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı.

GELİRİ PAYLAŞTILAR İDDİASI

Okullara gelir getirmesi için konulan langırtların kiralık olduğu da ortaya çıktı. Langırt makinelerini kiralayan firma, okullardan kira bedeli almadığı, karşılığında makinede biriken paranın okullarla firma arasında paylaşıldığı iddia edildi.

ÖĞRENCİLER ‘LANGIRT MASASI’ İÇİN BASKI YAPMIŞ

Beylikdüzü Milli Eğitim Müdürlüğü müfettişlerine savunma veren okul yetkilileri, langırtları öğrenciler istediği için aldıklarını söylediler. Yetkililer, “Beylikdüzü’nde bir okula langrt koyulduğunu öğrenen öğrenciler bize baskı yaptı. Biz de bu masayı kiraladık. Okula bir gelir getirmesi için bunu kiralamadık. Öğrenciler istediği için kiraladık. Bunun kumar aleti olduğunu bilmiylorduk. Zaten İlçe müdürümüzün uyarısından sonra hemen kaldırdık” diye savunma yaptıkları öğrenildi.

Genellikle ödeneksizlikten dolayı okullarına kaynak yaratmak isteyen idareciler bugüne kadar kantin açmış, kermes yapmış, konserler düzenlemişler fakat daha önce bu tarz bir çalışma yapmamışlardı.

Kaynak: egitimgazetesi
Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 23 Kasım 2010 tarihinde eklenmiştir. "Okuldaki Langırtlar Kaldırıldı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7