» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Okullar 21.00’a Kadar Açık Kalacakmış

A+  A- Okullar 21.00’a Kadar Açık Kalacakmış

Bakan Dinçer, okullar gece 9’a kadar açık olacak dedi. Bakan’ın yeni projesi, okullardaki Bilişim Teknolojileri (BT) sınıflarının internet kafeye dönüştürülmesi. Milli Eğitim’in ekonomist bakanı yeni projesinde çocukları ve ailelerini okuldaki BT sınıflarına çağırdı.

Ömer Dinçer, öğrencileri internet kafelerdeki kontrolsüz internet, uygunsuz içerik ve oyun bağımlılığından korumak amacıyla okullardaki BT sınıflarını halka açma kararı aldı.

Okullardaki mevcut bilişim teknolojileri sınıflarının yanısıra, teknoloji sınıfı olmayan okullara da bu sınıfları kurmak suretiyle öğrencilerin ve velilerinin okuldaki bilgisayarları kullamalarının yolu açıldı.

OKULLAR 21.00’A KADAR AÇIK KALACAK

Okullardaki bilgisayarların ve internetin kullanılması için okulların gece 21.00‘a kadar açık tutulacağı belirtildi.

Okul idarecileri ve öğretmenler ise kimin 21.00‘a kadar okulda kalacağı konusunda endişeli. Hatırlanacağı gibi öğretmenlerin “çalışmadığını” belirten Bakan, yeni uygulamalarla öğretmenleri çalıştıracağını belirtmişti. Bu sözlerinin ilk ürünü olarak değerlendirilebilecek projeye göre okulda öğretmenlerin görevlendirileceği düşünülüyor.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer konuyla ilgili verdiği talimatta “Çocuklar, okuldan kaçıp internet kafeye gitmesin. Okulda internet de var bilgisayar da var. İstedikleri zaman ücretsiz hem çocuklar hem aileleri gelsin kullansın” dedi.

Bakan Dinçer, “Bu kapsamda önümüzdeki eğitim öğretim döneminde okulların giriş katlarına bilişim teknoloji sınıflarını kuracağız. Buralar hafta sonu, yaz-kış tatilleri de dahil olmak üzere gece 21’e kadar açık olacak. Böylelikle okullar çocukların ders dışında gelmek istedikleri mekânlar olacak hem de çocuklarımızı internet kafelerden kurtaracağız” açıklamasında bulundu.

BT SINIFLARI SORUNLU

Konuyla ilgili bilişim teknolojileri öğretmenleri ise okullardaki internet bağlantılarının sağlıklı olarak çalışmadığını, aynı anda birkaç bilgisayarın internete girmeye çalışmasıyla bağlantıların açılamaz hale geldiğini belirtiyor. Ayrıca okullarda sosyal paylaşım sitelerinin yanısıra birçok siteye girmenin imkanı olmadığını belirten öğretmenler, ağır aksak çalışan bilgisayarlarla ve filtrelenmiş internetle halkı BT sınıflarına sokmadan önce mevcut sorunların çözülmesini beklediklerini belirtiyor.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 1 Ocak 2012 tarihinde eklenmiştir. "Okullar 21.00’a Kadar Açık Kalacakmış" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. twistedfateh

  ülke kocaman bir internet kafe oldu

 1. ozanklvz

  yaklasık 10-12 sene önce internet kafe ortamında abimle oynardık mahallenin en iyisiydik bu oyun sayesinde hic daya… https://t.co/94cRdBHMWP

 1. akpinarsin

  https://t.co/wjWBzPISnc çocukken gittiğim internet kafenin sahibi bunu çok dinlerdi. Metin oynarken tribe girerdik.… https://t.co/IMKOTIMcQU

 1. gazianteppolis

  01 Nisan günü Çocuk Şube Müdürlüğümüzce; 23 internet kafe,5playstation,6 iddaa ve ganyan bayi, 6park, 2kıraathane,1… https://t.co/Cl90vRF5Ap

 1. denizkarabiberr

  Karantinada eve internet kafe kurup knight online kasan kocam ve kankam var

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8