Okullar Düğün Salonu Olacak

Ekonomist Milli Eğitim Bakanı Dinçer, “Okullarımız Hayat Olsun” Projesiyle “artık okullarımızı mahalle halkının emrine veriyoruz” dedi. Dinçer mahallelinin düğünleri için okulları, derslikleri kullanabileceğini belirtti.

Okulların artık sadece ders yapılan mekanlar olmaktan çıkarılacağını belirten Dinçer, mahallelinin tüm ihtiyaçları için okullara başvurabileceğini, düğün, özel program ve organizasyonlar için okulların kullanılabileceğini söyledi.

Okullarımızı Halkın Emrine Veriyoruz

Milli Eğitim Bakanı Dinçer, “Okullarımız Hayat Olsun” Projesiyle “artık okullarımızı mahalle halkının emrine veriyoruz” dedi.

Katıldığı etkinlikte “Okullarımız Hayat Olsun” adlı bir projelerinin bulunduğunu aktaran Dinçer, şunları söyledi:

“Okullarımız Hayat Olsun Projemiz şehirlerimize, özellikle de mahallelerimize yeni imkanlar ve fırsatlar verecek. Projeyle artık okullarımız sadece derslerin yapıldığı mekanlar olmaktan çıkacak. Okullarımızı mahalle halkının emrine veriyoruz.”

KONFERANS SALONLARI DÜĞÜN SALONU OLACAK

Dinçer konuşmasına şöyle devam etti; “mahalleliler kendi eğitimleri için, kendi düğünleri, kendi özel programları için okullarımızı dersliklerimizi kullanabilecekler. Artık bugünden sonra okullar, spor salonları, konferans salonları halkın ihtiyaçları için açık olacak. Sadece derslerde değil, ders dışında da yaşayan okullarımız, aynı zamanda mahalle halkına, tüm ebeveynlere hayat verecek.”

BİLİŞİM SINIFLARI İNTERNET KAFE OLACAK

Okullardaki bilişim teknolojisi sınıflarının internet kafelere alternatif olacağını belirten Dinçer “okullarımızdaki kütüphaneler, bilgisayar laboratuvarları da mahalle halkın hizmetine açılacak. Bundan sonra okulun en kolay ulaşılabilen, en güzel salonlarında bilgisayar laboratuvarları, kütüphanelerle birlikte olacak, ders dışında da açık olacak. Çocuklarımızın internet kafelere gitmelerini engelleyeceğiz.” dedi.

1 thought on “Okullar Düğün Salonu Olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.