Okullar Tatil Edilecek mi?

Beklenen soğuk ve yoğun kar yağışından herkes gibi öğrenciler de etkilenecek. Kar yağışı öncesi okulların tatil olup olmayacağı cevabı merak edilen bir soru. İstanbul’da beklenen kar yağışı öncesi İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, soğuk hava ve beklenen kar yağışıyla ilgili olarak İstanbullular’ı uyardı.

Soğuk hava ve kar yağışı konusunda İstanbullular’ı uyaran İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, “Gece ilerleyen saatlerden itibaren ve yarın poyraz fırtınası etkili olacak. Biz İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ile sürekli koordine halinde olacağız.” dedi.

Valilik olarak konuyla ilgilendiklerini ve elde ettikleri bilgileri kamuoyuyla paylaştıklarını ifade eden Mutlu, “Bu çerçevede biz de Afet Merkezimizi bugünden itibaren 24 saat esasına göre takip edeceğiz. Özellikle gece ilerleyen saatlerden itibaren ve yarın poyraz fırtınası etkili olacak.

Okullar tatil edilecek mi?

Şu anda okulların tatil edilmesi ve özürlü vatandaşlarımızla ilgili ek bir tedbir almayı düşünmüyorum.

Ama yarından itibaren soğuk hava ve kar, ne derece etkili olursa, bunlara ilave tedbirleri kamuoyuyla süratle paylaşacağız.” dedi.

5 thoughts on “Okullar Tatil Edilecek mi?

    1. Şu an için İstanbul Valiliği’nden okulların tatil olduğuna dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Eldeki bilgilere göre şu an için tatil söz konusu değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.