» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Okullara Tablet Değil Öğretmen Dağıtın!

A+  A- Okullara Tablet Değil Öğretmen Dağıtın!

Mart ayında atama yapılması için sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışan öğretmen adayları, Fatih projesine de tepki gösteriyor.

Atama bekleyen öğretmenler #OgretmenlerMarttaMujdeBekliyor Hashtagiyle twitter’dan seslerini duyurmaya çalışıyor.

Attıkları twit’lerde Mart ataması yapması yönünde Milli Eğitim Bakanlığı’na çağrıda bulunan atanamayan öğretmenler, MEB’in Fatih Projesi’ne de tepki gösteriyor.

Eğitimde Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) projesi kapsamında mart sonuna kadar 81 ilde 675 bin tablet bilgisayar dağıtılacak.

MEB 2014 sonuna kadar da 1 milyon 200 bin öğrenci ve 100 bin öğretmenin sınıf içi uygulamalarında tablet kullanmasını hedefliyor.

Atama mağduru öğretmenler ise MEB’in Fatih Projesi’nin öğretmenler olmadan hiç bir anlamı olmayacağını ifade ediyor.

Eğitimin mihenk taşı olan öğretmenlerin MEB’in eğitim reformunda geri plana atılmasını eleştiren öğretmen adayları, atamalarda bütçenin bahane edilmemesini istiyor ve Mart ataması talep ediyor.

Öğretmen adayları attıkları twitlerde “Öğrencilerin tablete değil öğretmene ihtiyacı var” diyerek, okulların teknolojik yeniliklerle değil atanmış öğretmenleriyle can bulacağının da altını çiziyor.

İŞTE O TWİTLERDEN BAZILARI:

hukumet ogretmeni olmayan okula tablet dagitacakmis bunu biliyormusunuz
Ülkede 120 bin öğretmen açığı varken tablet dağıtmak çok mantıklı tebrikler
Bütçe bahane olmamalı; cehaletin faturası çok daha ağır olur.
Hiçbir eğitim sisteminde tabletler öğretmenin yerini alamaz. Bu kadar öğretmen açığına #OgretmenlerMarttaMujdeBekliyor
2 milyon öğrenci öğretmen beklerken sizler tablet veriyorsunuz. YüzyılınEğitim ProjesiFatih
Şubatta yapılan atama çok yetersiz.Martta Öğretmen ataması istiyoruz
Emeğiniz emanetimizdir yazan kalemlerin yerine ne düşünüyorlar acep sıradaki sınavda? Bundan çok birikti de!
Öğretmenler okullarına kavuşsun,hasret son bulsun
Öğrencilerin tablete değil öğretmene ihtiyacı var
Ogretmensiz öğrencilere tabletler dağıtılıyor, helal olsun valla YüzyılınEğitim ProjesiFatih
Öğrencilerin tabletten önce öğretmene ihtiyacı var
30 Marttan 30 bin atama talep ediyoruz!!
bunca twit nereye gidiyor neden kimse ses vermiyor. duyun artık sesimizi. atama istiyoruzzz…. -Sözcü

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 18 Şubat 2014 tarihinde eklenmiştir. "Okullara Tablet Değil Öğretmen Dağıtın!" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. Seyfettin Karayvaz

  Okullarda olusturulan bilgisayar derslikleri yenilenemedigi icin atil hale geldi. Binlerce derslik ve bilgisayar cope atildi.Ancak bazi firmalar ihya edildi. Tablet meselesine gelince, mecburi ogretimin oniki yil oldugu gozonune alindiginda yaklasik onikimilyon ogrenci var demektir. Haydi kucuk siniflari bir kenara koyalim. Onmilyon ogrenci diyelim. Basbakan bu yil altiyuzbin kisiye tablet verilecegini soyledi. Yani yaklasik olarak onbes yilda tum ogrencilere verilmis olacak. Peki bunlar hic eskimeyecek ve bozulmayacak mi? Kullanimdan dusmeyecek mi? Bu pazar kimleri ihya edecek? Halbuki okullara gerekli yatirim yapilsa, yeterince ogretmen verilse daha iyi sonuc alinir. Ayrica hic bir teknoloji ogrencinin duygusal gelisimini bilemez ve o ogrenciye yonelik onlem alamaz. Dolayisiyla hicbir zaman ogretmensiz olamaz. Olmamali.

 1. OdmBursa

  2019 TIMSS HAZIRLIKLARI KAPSAMINDA TABLET ÜZERİNDE DENEME ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLADIK https://t.co/9F5OdUveyK

 1. ZeugniszwanG

  @merdanyanardag Bu nesli biz yarattık. Okuldan çıkan çocuk evine döner. Kaçınız çocuğunun yanında bebekken tv yi ka… https://t.co/yVGDQRN9X7

 1. sorgulamalarim

  Meb Tablet Aktifleştirme Nasıl Yapılır? - https://t.co/a9UgzVwvXP https://t.co/IjLLfIvyZp EBA, eğitim bilişim ağı,… https://t.co/nSJgMTzai8

 1. iremofasgard

  Meb ben 9’ken 10.sınıflara tablet dağıtıyordu 10 oldum 12’lere dağıttılar 12 oldum proje kaldırıldı https://t.co/j5sxQ5B3pD

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5