» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Okullarda Çocuklar İçin Meyve Bahçesi

A+  A- Okullarda Çocuklar İçin Meyve Bahçesi

Çocukların doğadan kopuk büyümemeleri için okullara uygulama bahçesi kurularak meyve ağaçlarını yakından görmeleri sağlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, Ankara Üniversitesi AKÇAM ve Cappy meyve sularının ortaklığıyla yürütülen “Çocukların Meyve Bahçeleri Projesi” kapsamında Bursa’daki 10 okulda meyve bahçesi oluşturuldu.

BTSO Sait Ete İlköğretim Okulu bahçesinde oluşturulan meyve bahçesine gerçekleştirilen törenle fidan dikimi yapıldı. Vali Yardımcısı Selman Yenigün, eğitim alanında yapılan her çalışmanın değerli olduğunu söyledi. Yenigün, öğrencilerin uygulamalı olarak gerçekleştirecekleri fidan dikim ve bakım çalışmaları ile doğa sevgisinin pekişeceği ve bilincinin aşılanacağını dile getirdi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Leyla Ertuğrul Oflaz da doğadan kopuk büyüyen çocukların meyve ve sebzelerin pazardan geldiğini sandıklarını, tarla ve bahçelerden habersiz büyüdüklerini dile getirdi. Oflaz, bu çalışmayla okul bahçelerine uygulama bahçesi kurularak çocukların bunları yakından görmelerinin sağlanacağını dile getirdi.

Proje kapsamında 7 ilde 70 okula 70 adet meyve bahçesi kurulacak. Bursa’da da 10 okul bahçesine meyve bahçeleri kuruldu. Dikim töreninin gerçekleştiği BTSO Sait Ete İÖO’nun yanı sıra, Osmangazi’deki Hüseyin Karabacak İÖO, Mustafa Dörtçelik İÖO, Rahmiye Malcıoğlu İÖO, Faik Yılmaz İpek İÖO, Yıldırımdaki Hasan Ali Yücel İÖO, Vali Orhan Taşanlar İÖO, Nilüferdeki İbrahim Uyar İÖO, Şehit Kurmay Pilot Hakan Tan İÖO ve Rüveyde Dörtçelik İÖO’nun okul bahçesinde meyve bahçeleri oluşturuldu.

Bursa’da oluşturulan meyve bahçelerinde toplam 3 bin 895 metrekarelik alana erik, vişne, şeftali, elma, ayva, kiraz ve badem olmak üzere toplam 354 adet meyve fidanı dikildi.

Kaynak: egitimgazetesi
Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 8 Haziran 2010 tarihinde eklenmiştir. "Okullarda Çocuklar İçin Meyve Bahçesi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5