» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Okullarda F Klavye Zorunlu Oluyor

A+  A- Okullarda F Klavye Zorunlu Oluyor

Okullar dahil tüm kamu kurumlarında zorunlu olarak F klavye kullanılacak. Okullar ve diğer kamu kurumlarındaki bilgisayarlarda sadece F klavye kullanılmasına yönelik çalışma başlatıldı.

AKP, tüm okul ve kurumlarda zorunlu olarak F klavye kullanılması yönünde çalışma başlattıklarını ve çalışma tamamlandıktan sonra tüm kurumlarda sadece F klavye kullanılacağını belirtti.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Sivas’taki temasları kapsamında genel başkanlığını yaptığı Dil ve Edebiyat Derneğinin şube başkanlığını ziyaret etti.

Erdem konuşmasında, bilgisayarda F klavye kullanımının yaygınlaşmasının önemli olduğunu söyledi.

Okullarda F klavyeyi öğretmeye, kamu kurum ve kuruluşlarında da F klavye kullanmayı mecbur etmeye yönelik çalışmalarının olduğunu ifade eden Erdem, okul ve kamu kuruluşları dışındakilerin F veya Q klavye kullanabileceğini kaydetti.

Yapılması düşünülen düzenlemenin mevcut işleyişte ne gibi sıkıntılara yol açacağı tartışılıyor.

Özellikle bilişim teknolojileri öğretmenleri dahil, okullarda bilgisayar eğitimi veren personelin Q klavye tabir edilen klavye türünde bilgisayar kullandığı düşünülürse, yeni uygulamanın büyük sıkıntılara yol açabileceği belirtiliyor.

Ayrıca yaygın olarak kullanılan yazılımların da kullanım kolaylıkları gözönüne alınarak sahip olduğu tüm kısayolların Q klavyeye göre atanmış olması da akıllara gelen bir diğer soru işareti.

AKP daha önce de Fatih Projesi kapsamında sınıflara laptop ve projeksiyon cihazı dağıtacağını, okullardaki bilişim teknolojileri sınıflarını kaldıracağını belirtmiş, gelen tepkilerden sonra bilişim teknolojisi sınıflarını kaldırmak gibi bir çalışmalarının olmadığını açıklamıştı.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 23 Ocak 2011 tarihinde eklenmiştir. "Okullarda F Klavye Zorunlu Oluyor" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4