Okullarda F Klavye Zorunlu Oluyor

Okullar dahil tüm kamu kurumlarında zorunlu olarak F klavye kullanılacak. Okullar ve diğer kamu kurumlarındaki bilgisayarlarda sadece F klavye kullanılmasına yönelik çalışma başlatıldı.

AKP, tüm okul ve kurumlarda zorunlu olarak F klavye kullanılması yönünde çalışma başlattıklarını ve çalışma tamamlandıktan sonra tüm kurumlarda sadece F klavye kullanılacağını belirtti.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Sivas’taki temasları kapsamında genel başkanlığını yaptığı Dil ve Edebiyat Derneğinin şube başkanlığını ziyaret etti.

Erdem konuşmasında, bilgisayarda F klavye kullanımının yaygınlaşmasının önemli olduğunu söyledi.

Okullarda F klavyeyi öğretmeye, kamu kurum ve kuruluşlarında da F klavye kullanmayı mecbur etmeye yönelik çalışmalarının olduğunu ifade eden Erdem, okul ve kamu kuruluşları dışındakilerin F veya Q klavye kullanabileceğini kaydetti.

Yapılması düşünülen düzenlemenin mevcut işleyişte ne gibi sıkıntılara yol açacağı tartışılıyor.

Özellikle bilişim teknolojileri öğretmenleri dahil, okullarda bilgisayar eğitimi veren personelin Q klavye tabir edilen klavye türünde bilgisayar kullandığı düşünülürse, yeni uygulamanın büyük sıkıntılara yol açabileceği belirtiliyor.

Ayrıca yaygın olarak kullanılan yazılımların da kullanım kolaylıkları gözönüne alınarak sahip olduğu tüm kısayolların Q klavyeye göre atanmış olması da akıllara gelen bir diğer soru işareti.

AKP daha önce de Fatih Projesi kapsamında sınıflara laptop ve projeksiyon cihazı dağıtacağını, okullardaki bilişim teknolojileri sınıflarını kaldıracağını belirtmiş, gelen tepkilerden sonra bilişim teknolojisi sınıflarını kaldırmak gibi bir çalışmalarının olmadığını açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.