Okulu Müdür ve Öğretmen Boyayacak

Milli Eğitim Bakanlığı okulunu müdür ve öğretmenine boyatacakmış. Son zamanlarda yavaş yavaş eğitimden elini çekmeye çalışan bakanlık “Eğitime %100 Destek”, “Okul Dostu Kent”, “Kendi Okulunu Kendin Yap” gibi projelerle yoluna devam ediyor.

Son olarak Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde okulların tamir vb. eksikleri “imece” usulu giderilecek.

Projedeki ifadeye göre “köy sakinleri, öğretmenler ve öğrenciler kendi okulları için elele verecek. Okulların tamir gerektiren küçük eksiklikleri imece usulü çalışmayla kapatılacak. Amaç olanakları kısıtlı olan okullara yardım etmek!” temel amaç olarak aktarılıyor.

Proje kapsamında fiziki şartları yetersiz olan 1000 ilköğretim okulunun küçük onarım ihtiyaçları karşılanması bekleniyor.

Proje kapsamında öncelik köy ve kasaba ilköğretim okullarına verilecek.

Projeye başvuru için ise taahhütname imzalanması gerekecek. Okul müdürü, en az bir öğretmen ve muhtarın da aralarında bulunduğu 5 kişi bakım ve onarım çalışmalarında ücretsiz olarak çalışılıp, destek vereceklerini beyan edecekler.

Başvurusu kabul edilen ilköğretim okullarının her biri için ortalama 1.500 lira bütçe ayrılması planlanıyor.

Proje kapsamında en fazla kontenjan, Şanlıurfa‘ya en azı ise Bilecik, Karabük, Yalova ve Tunceli‘ye ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.