» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Okulu Müdür ve Öğretmen Boyayacak

A+  A- Okulu Müdür ve Öğretmen Boyayacak

Milli Eğitim Bakanlığı okulunu müdür ve öğretmenine boyatacakmış. Son zamanlarda yavaş yavaş eğitimden elini çekmeye çalışan bakanlık “Eğitime %100 Destek”, “Okul Dostu Kent”, “Kendi Okulunu Kendin Yap” gibi projelerle yoluna devam ediyor.

Son olarak Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde okulların tamir vb. eksikleri “imece” usulu giderilecek.

Projedeki ifadeye göre “köy sakinleri, öğretmenler ve öğrenciler kendi okulları için elele verecek. Okulların tamir gerektiren küçük eksiklikleri imece usulü çalışmayla kapatılacak. Amaç olanakları kısıtlı olan okullara yardım etmek!” temel amaç olarak aktarılıyor.

Proje kapsamında fiziki şartları yetersiz olan 1000 ilköğretim okulunun küçük onarım ihtiyaçları karşılanması bekleniyor.

Proje kapsamında öncelik köy ve kasaba ilköğretim okullarına verilecek.

Projeye başvuru için ise taahhütname imzalanması gerekecek. Okul müdürü, en az bir öğretmen ve muhtarın da aralarında bulunduğu 5 kişi bakım ve onarım çalışmalarında ücretsiz olarak çalışılıp, destek vereceklerini beyan edecekler.

Başvurusu kabul edilen ilköğretim okullarının her biri için ortalama 1.500 lira bütçe ayrılması planlanıyor.

Proje kapsamında en fazla kontenjan, Şanlıurfa‘ya en azı ise Bilecik, Karabük, Yalova ve Tunceli‘ye ayrıldı.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 7 Kasım 2010 tarihinde eklenmiştir. "Okulu Müdür ve Öğretmen Boyayacak" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5