» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Ömer Dinçer’den Yeni Açıklamalar

A+  A- Ömer Dinçer’den Yeni Açıklamalar

Bakan Ömer Dinçer in Kanal24‘te yaptığı konuşmadan önemli konulara değindi. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in açıklamalarından satır başları haberimizin devamıda verilmiştir.

» Teknolojiyi öğrenmeleri için her 4 yılda bir öğretmen mutlaka eğitim almış olacak ve öğretmene 4 yada 5 kariyer planı ile öğretmenler sınava tabi tutulup daha üst bir kariyere geçecek.

» Öğretmenlerin maaşlarının düzenlemesi kariyerlerine göre tekrar düzenlenecektir ama ne kadar tatminkar olur şimdiden söylemiyorum.

» Öğretmenleri eğitime alırken yeterlilikleri üzerinden değerlendirme yapacağız. Her öğretmen; öğrenci, kendi meslek arkadaşlarının yapacağı ve okul idaresinin yapacağı çalışmalarla değerlendirilecek.

» Şuan 678 bin kadrolu öğretmen bulunmaktadır. 40 bin civarında ücretli öğretmen var. 30 bin kadrolu öğretmen alınırsa öğretmen ihtiyacı kapanacak.

» 30 bin öğretmen ihtiyacı karşılanınca geriye emekli veya farklı şekillerde eksilen öğretmenlerin yerine yılda 8-10 bin öğretmen ataması yeterli olacak.

» 250 bin atama bekleyen öğretmen var. Öğretmen olacak üniversitelerde okuyan sayısı ise 658 bin dir. Eleştiriler olmasına rağmen bu durumu, üniversite eğitimini devlette istihdam olarak düşünülmemelidir.

» Fen Edebiyat Fakültesi mezunları öğretmen olsunlar ama bunu illa devlette öğretmenlik olarak düşünmesinler. Amacımız genel eğitim seviyesi yükseltmektir.

» Öğretmenlerimiz yüksek lisans eğitimini teşvik edin dedim ama her ilde üniversite olmasına rağmen tayin yaptırabilmek için öğretmenlerin başka illerde yüksek lisans yapmak istemesi ahlaki değil.

» Öğretmenlere soruyorum… Size emanet ettiğimiz çocuklara fedakarlık edip 6 ay sonra eşinizle birlikte olsanız ne olur?

» Saat 21 e kadar ve hafta sonuda okulların açık olmasını istiyoruz. Önümüzde ki yılda her yerde uygulamaya geçmiş olacağız.

» Uygulamaya geçilen okullardaki öğretmenler Fatih Projesi kapsamında 30 saat derse tabi tutuldu.

» Fatih projesi ile Dünyada Türkiye rol model olacaktır.

» Bilgisayar dersinin seçmeli olmasının sebebi zaten öğrencilerin bilgisayarı öğrenerek gelmesinden kaynaklanıyor ayrıca öğretmene ve derse gerek yok.

» Bankacı eşi ben eksik söylemiş kabul edin 150 kişi 300 kişi değil.

» Diyelim ki 5 eylülü özür durumu ataması kabul ettim ama 6 eylülde ki de bir kaç günle kaçırıyorum diyecek.

» Öğretmen olursam nereye isterseniz giderim diyen bir çok insan göreve başlayınca hemen başka bir ile tayin istiyor.

» 40 bin ücretli öğretmenimiz var ihtiyacımız ise 126 bin.

» Eğer eğitim fakultelerinin durumunu kamu istihtam alanı olarak değerlendirirsek yanlış yaparız.

» Öğretmenlerin yeni uygulamaya girecek kariyer planlama sistemiyle hakları, görevleri ve sorumlulukları farklılaşacak ve basamaklarda yükseldikçe itibarıda artacak.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 12 Şubat 2012 tarihinde eklenmiştir. "Ömer Dinçer’den Yeni Açıklamalar" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. Türkçeci

  allah aşkına artık duyun sesimizi …Hayatımı ertelemekten bu yıl atanırsam şunları yaparım diye hayal kurmaktan .her gece rüyamda kendimi ders anlatırken görmekten ,konuya komşuya yine atanamadım demekten bıktım usandım …atanmak istiyorum ideallerimden vazgeçmeden gücüm tükenmeden atanmak istiyorum artık

 1. PetroniaSharron

  @ArdisjCarilyn milli eğitim bakanı ömer dinçer, van'da meydana gelen deprem sonrası yaşanan sorunlardan dolayı bir

 1. kayahusniye1

  @Sadiinciel2 Bu konuda Ömer Dinçer’in çok önemliydi.

 1. MuhammedSaylga4

  RT @GercekPir: #MemurÖğretmenlerSahipsiz Fazla birşey istemiyoruz. Elimizden alınan hakkımızı geri istiyoruz. Ömer Dinçer'in bir günde yöne…

 1. PopeDeniz

  @EeeehYetti @Oguzcaptain Sgk cı Ömer Dinçer i toplasın ortalığı diye getirdiler, o da eğitim yöneticileri ile o kad… https://t.co/MqwufAk9qa

 1. kul_ve_insan

  @trt1 4- Bu gibi sözleri/yorumları duyan veliler okul basıyor, öğretmen dövüyor. Dönemin ME Bakanı Ömer Dinçer "öğr… https://t.co/4t8ENjKC8p

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7