» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Orduspor Gençliğe Hitabeyi Okudu (Video)

A+  A- Orduspor Gençliğe Hitabeyi Okudu (Video)

Ordusporlu taraftarlar, maçın başlama düdüğü ile birlikte Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni hep bir ağızdan okudu. Sahada maç oynanırken, taraftar 6 dakika boyunca Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni baştan sona coşkuyla seslendirdi.

Orduspor taraftarı Gençliğe Hitabe‘yi okudu. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi‘nin okullardan kaldırılması ile ilgili tartışmalara yeşil sahalar da katıldı. Geçen hafta oynanan Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi öncesi sosyal medyada başlayan “maçın başlama düdüğüyle birlikte hitabe okunsun” kampanyası, derbide uygulanmadı ama Orduspor taraftarı bugünkü Medical Park Antalyaspor maçının başlama düdüğü ile birlikte hep bir ağızdan Gençliğe Hitabe’yi okudu.

Yaklaşık 6 dakika boyunca 9 bin taraftar, bir taraftan başlayan maçı izlerken diğer yandan Gençliğe Hitabe’yi seslendirdi.

Lig TV Yayının Sesini Kıstı

Yayıncı kuruluş Lig TV‘nin küfür uygulamasında olduğu gibi yayının sesini kısması ise tepkilere neden oldu.

Düzeltme: Haber kaynaklarından Lig TV’nin yayının sesini kestiği bilgisi geçildiyse de Lig TV, Twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklama: “LigTV Duyuru: Orduspor – MP Antalyaspor maçında Orduspor taraftarının ‘Gençliğe Hitabe’yi okuduğu sırada LİG TV’nin ses kıstığı iddiası asılsızdır”

Orduspor, ilk yarısını 3-0 önde kapattığı karşılaşmada Merdical Park Anhtalyaspor’a 3-2 mağlup etti. Karşılaşmanın başlama düdüğünün ardından birlikte 19 Eylül Stadyumu’nu dolduran yaklaşık 9000 taraftar, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudu.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 12 Şubat 2012 tarihinde eklenmiştir. "Orduspor Gençliğe Hitabeyi Okudu (Video)" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8