Orduspor Gençliğe Hitabeyi Okudu (Video)

Ordusporlu taraftarlar, maçın başlama düdüğü ile birlikte Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni hep bir ağızdan okudu. Sahada maç oynanırken, taraftar 6 dakika boyunca Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni baştan sona coşkuyla seslendirdi.

Orduspor taraftarı Gençliğe Hitabe‘yi okudu. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi‘nin okullardan kaldırılması ile ilgili tartışmalara yeşil sahalar da katıldı. Geçen hafta oynanan Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi öncesi sosyal medyada başlayan “maçın başlama düdüğüyle birlikte hitabe okunsun” kampanyası, derbide uygulanmadı ama Orduspor taraftarı bugünkü Medical Park Antalyaspor maçının başlama düdüğü ile birlikte hep bir ağızdan Gençliğe Hitabe’yi okudu.

Yaklaşık 6 dakika boyunca 9 bin taraftar, bir taraftan başlayan maçı izlerken diğer yandan Gençliğe Hitabe’yi seslendirdi.

Lig TV Yayının Sesini Kıstı

Yayıncı kuruluş Lig TV‘nin küfür uygulamasında olduğu gibi yayının sesini kısması ise tepkilere neden oldu.

Düzeltme: Haber kaynaklarından Lig TV’nin yayının sesini kestiği bilgisi geçildiyse de Lig TV, Twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklama: “LigTV Duyuru: Orduspor – MP Antalyaspor maçında Orduspor taraftarının ‘Gençliğe Hitabe’yi okuduğu sırada LİG TV’nin ses kıstığı iddiası asılsızdır”

Orduspor, ilk yarısını 3-0 önde kapattığı karşılaşmada Merdical Park Anhtalyaspor’a 3-2 mağlup etti. Karşılaşmanın başlama düdüğünün ardından birlikte 19 Eylül Stadyumu’nu dolduran yaklaşık 9000 taraftar, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.