» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Ortak Sınavda 1 Soru Daha İptal Edildi

A+  A- Ortak Sınavda 1 Soru Daha İptal Edildi

Milli Eğitim Bakanlığınca, 8. sınıf birinci dönem matematik dersi ortak sınavında (A)kitapçığındaki 16 ve bu sorunun (B) kitapçığındaki karşılığı 18. sorunun iptal edildiği bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığınca 28 Kasım 2013’te yapılan 8. sınıf birinci dönem matematik dersi ortak sınavında (A) kitapçığındaki 16 ve bu sorunun (B) kitapçığındaki karşılığı 18. sorunun iptal edildiği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 8. sınıflar birinci dönem ortak sınavlarının, 28 Kasım 2013’te Türkçe, matematik, Din kültürü ve ahlak bilgisi, 29 Kasım 2013’te ise fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi, Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden yapıldığı hatırlatıldı.

Matematik dersi ortak sınavı (A) kitapçığındaki 16 ve bu sorunun (B) kitapçığındaki karşıılığı 18. soruya yönelik itirazların, matematik alanı soru hazırlama grubu ve matematik alanına yönelik akademik düzeyde oluşturulmu bilim kurulunca inceleme ve değerlendirmeye tabi tutulduğu belirtilen açıklamada, inceleme ve değerlendirme sonucu itiraza konu sorunun iptaline karar verildiği kaydedildi.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SINAVLAR kategorisi altında 4 Ocak 2014 tarihinde eklenmiştir. "Ortak Sınavda 1 Soru Daha İptal Edildi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. seventy3434

  @ozyeginuni online eğitim ve online sınavını bence kötüye kullanıyor hocalarınız. Bir veli olarak çocukların sessiz… https://t.co/DcLtXzbYOA

 1. ScuSbf

  Final sınav takvimi cuzemin web sitesinde (https://t.co/4oHhpVnDcQ) ve Fakültemizin web sitesinde (https://t.co/bwTgFRWuEg) duyurulmuştur.

 1. azragoren

  RT @intipstajyerle1: @veliagbaba Üniversitemiz YÖKün yüz yüze sınav yapılamaz kararını bizleri yüz yüze eğitime çağırıp sınavı online yapar…

 1. prenses_level_1

  @lise_meclisleri @barisatay Can güvenlikleri herşeyden önemli tarih ötelenebilir de salgının etkisini süresini en i… https://t.co/3aZxLYJrfJ

 1. HalukSamimEreli

  Fetö ile ortak olup bizim çocuklarımızın sınav sorularını çalıp haklarını yediniz #Ahlaksızsınız

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
11