ÖSYM Başkanı’na Yumurtalı Protesto

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, Maltepe Üniversitesi’nin Kayışdağı Yerleşkesi’nde düzenlenen konferans sırasında yumurtalı protestoya uğradı.

Ünal Yarımağan’ın, “2010 ÖSYS Tercih Dönemi Hakkında Bilgilendirme Konferansı”nda yaptığı konuşma sırasında kendilerine, “Liseli Genç Umut” adını veren grubun üyeleri, önce pankartlı protesto yaptı.

Tercih kılavuzundaki hatalara tepki göstererek, pankart açan grubun bazı üyeleri salonu sloganlar eşliğinde terketti.

Gruba salondaki bazı kişiler de alkışlarla destek verdi. Yarımağan, konuşmasına devam ettiği sırada bir genç daha ayağa kalkarak sınav sistemine tepkisini dile getirdi. Bu kişinin oturduğu sırada ayağa kalkan başka bir protestocu, Yarımağan’a yumurta fırlattı. Yarımağan atılan yumurtalardan kaçarak kurtuldu. Slogan atan öğrencilere güvenlik görevlileri müdahale etti.

Öğrenciler yaşanan arbede sonrası salondan çıkarıldı.

“Liseli Genç Umut üyesi gençler, ÖSYM’nin sınav sistemi, yaptıkları değişiklikler ve hatalarla gençleri bunalıma ittiğini, bu strese dayanamayan bazı arkadaşlarının intihara yöneldiğini, yaptıkları protesto eyleminin bu baskılara mağruz kalan tüm arkadaşlarının sesi olduğunu belirttiler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.