» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

ÖSYM Başkanı’na Yumurtalı Protesto

A+  A- ÖSYM Başkanı’na Yumurtalı Protesto

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, Maltepe Üniversitesi’nin Kayışdağı Yerleşkesi’nde düzenlenen konferans sırasında yumurtalı protestoya uğradı.

Ünal Yarımağan’ın, “2010 ÖSYS Tercih Dönemi Hakkında Bilgilendirme Konferansı”nda yaptığı konuşma sırasında kendilerine, “Liseli Genç Umut” adını veren grubun üyeleri, önce pankartlı protesto yaptı.

Tercih kılavuzundaki hatalara tepki göstererek, pankart açan grubun bazı üyeleri salonu sloganlar eşliğinde terketti.

Gruba salondaki bazı kişiler de alkışlarla destek verdi. Yarımağan, konuşmasına devam ettiği sırada bir genç daha ayağa kalkarak sınav sistemine tepkisini dile getirdi. Bu kişinin oturduğu sırada ayağa kalkan başka bir protestocu, Yarımağan’a yumurta fırlattı. Yarımağan atılan yumurtalardan kaçarak kurtuldu. Slogan atan öğrencilere güvenlik görevlileri müdahale etti.

Öğrenciler yaşanan arbede sonrası salondan çıkarıldı.

“Liseli Genç Umut üyesi gençler, ÖSYM’nin sınav sistemi, yaptıkları değişiklikler ve hatalarla gençleri bunalıma ittiğini, bu strese dayanamayan bazı arkadaşlarının intihara yöneldiğini, yaptıkları protesto eyleminin bu baskılara mağruz kalan tüm arkadaşlarının sesi olduğunu belirttiler.”

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 24 Temmuz 2010 tarihinde eklenmiştir. "ÖSYM Başkanı’na Yumurtalı Protesto" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8