ÖSYM’nin Başına Tekstilci Başkan

Milli Eğitim Bakanlığı’nın başına öğretmenlikle ilgisi olmayan biri, bir avukat getirildiğinde bu durum çok tepki toplamıştı. Şimdi de skandalların odağındaki kurum olan ÖSYM’nin başına filament iplik, yani tekstil konusunda uzman bir akademisyen getirildi.

Üç aylık süreçte Demir’den aralık ayının sonuna kadar ertelenen 12 sınavı yapması, geçmişteki usulsüzlük ve eksiklikleri açığa çıkarıp düzeltmesi bekleniyor.

Pek alışık olunmadık bir alanda uzmanlığı bulunan Demir’in önündeki zorlu görevlerin üstesinden gelip gelmeyeceği merak konusu oldu.

Demir’in dikkat çeken bir diğer yönü ise, “türbana özgürlük” bildirisine imza atan akademisyenlerden biri olması.

SOMUT ADIMLAR ATACAK MI?

Ali Demir’in bugün yaptığı açıklama ise kafalardaki “soruşturmalar ve sorumlularla ilgili somut adımlar atacak mı?” sorusuna yanıt olur nitelikte.

Demir açıklamasında; Ben geçmişe bakma taraftarı değilim. Geçmiş şu anda soruşturma konusu olmuş durumda. Onunla ilgilenmeyip geleceği planlamaya daha çok önem veriyorum, çünkü yapılması gereken işler var. Çünkü geçmişe vakit ayırırsak geleceği sağlıklı bir şekilde kurgulayamayız” diye konuştu.

Prof. Dr. Ali Demir’in hangi çalışmalarından ve özelliklerinden dolayı bu göreve getirildiği bilinmediği için bu görevlendirme akademik çevrelerde büyük merak konusu oldu.

2 thoughts on “ÖSYM’nin Başına Tekstilci Başkan

  1. İlk sıkandallar çıkınca cemaat bağlantıları vardı. malum f tipi bağlantılar. bence bu oyunlar ÖSYM tamamen cemaatin kontolune girsin diye tezgahlandı ve başarılı da oldular . bu adamın F tipi cemaat ile bağlantıları bi araştırılırsa iyi olur sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.