» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Özgür Yazılımın Kurucusu Ankara’da

A+  A- Özgür Yazılımın Kurucusu Ankara’da

EMO Ankara Şubesi, Linux Kullanıcıları Derneği, INETD ve Ankara Barosu Bilişim Kurulu`nun, “Özgür Yazılım Günü”nde düzenleyeceği etkinliğe Richard m. Stallman da katılacak.

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi, Linux Kullanıcıları Derneği, INETD ve Ankara Barosu Bilişim Kurulu`nun 27 Şubat Pazar günü saat 13:00`de Ankara Barosu Eğitim Merkezi`nde (Ihlamur Sokak No: 1 Kızılay) düzenleyeceği etkinliğe Richard M. Stallman da katılacak. Etkinlikte ‘Özgür yazılım ve özgürlüğümüz” konulu bir konuşma yapacak olan Stallman, en yaygın kullanılan özgür yazılım lisansı olan Genel Kamu Lisansı`nın yazarı. Stallman, 1990`ların ortasından beri zamanının önemli bir kısmını özgür yazılımın etik ideallerinin ve yazılım patentleri karşıtı kampanyasının yayılmasına harcıyor.

Stallman, etkinlikte yapacağı konuşmada da Linux çekirdeği ile kullanılan GNU işletim sisteminin bu özgürlükleri nasıl erişilebilir kıldığını anlatacak.

Bu haber GÜNCEL, TEKNOLOJİ kategorisi altında 24 Şubat 2011 tarihinde eklenmiştir. "Özgür Yazılımın Kurucusu Ankara’da" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
10