» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Özür Durumu Başvuru Tarihi

A+  A- Özür Durumu Başvuru Tarihi

Daha önce “Özür Durumu Süresi Uzatıldı” başlıklı haberimize konu olan kadrolu öğretmenlerin yaz tatili dönemi özür durumuna bağlı yer değiştirme başvurularında sona gelindi.

Milli Eğitim Bakanlığı özür durumu yer değiştirme tarihini önce 26 Temmuz – 4 Ağustos olarak açıklamış, atamaların ise 6 Ağustos tarihinde yapılacağını duyurmuştu.

Özür durumu başvuruları için son gün 9 Ağustos Pazartesi, saat 17.00…

MEB başvurularla ilgili tarih değişikliğni her ne kadar elektronik başvuru sistemindeki aksaklıklara bağladıysa da, bugün basın yayın organlarında yer alan bir haber, tarih değişikliğinin başka sebepleri de olduğunu ortaya koydu.

Adli ve idari yargıdaki hâkim ve savcıların yaz kararnamelerinin gecikmesi, eşi öğretmen olan yargı mensuplarını mağdur etti.

Konuyla ilgili olarak Adalet Bakanlığı harekete geçtiği ve Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucu tarihsel değişikliklerin gerçekleştiği iddia edildi.

Özür Durumuna Bağlı Atamalar Ne Zaman Yapılacak?

Kadro öğretmenlerin özür durumuna bağlı atamaları 10 Ağustos 2010,

il içi sıraların ikinci değerlendirmesi ise 11-13 Ağustos 2010 tarihinde yapılacak.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 7 Ağustos 2010 tarihinde eklenmiştir. "Özür Durumu Başvuru Tarihi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8