» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Özür Durumunda Gözden Kaçan Nokta

A+  A- Özür Durumunda Gözden Kaçan Nokta

2010 yaz dönemi özür durumuna bağlı yer değiştirme başvuruları başladı. Fakat bu özür durumu atamalarında MEB’in gözünden kaçtığına inandığımız bir durum var. Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde “çocuğu görevli olduğu yerleşim yeri dışında bir ortaöğretim kurumunu merkezi sınavla kazanan öğretmenlere çocuğunun öğrenim göreceği yerde yatılı öğrenim görme imkanı yoksa kesin kaydını yaptırdığı yılla sınırlı olmak üzere yer değiştirme isteğinde bulunma olanağı” tanınmıştı.

Bu olanağı kullanmak mümkün olacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı, 2010 Yılı Öğretmenlerin Özür durumuna Bağlı Yer değiştirme Kılavuzunda özür grubu yer değiştirme başvuru tarihlerini tespit ederken SBS sonuçlarına göre yerleştirme takvimini dikkate almadığından bu olanak bu durumdaki birçok öğretmen tarafından kullanılamayacak.

SBS sonuçlarına göre ikinci yerleştirme 16 Ağustos 2010 tarihindedir ve ek yerleştirmelerle bu tarih 31 Ağustos’a kadar uzayabilecektir.

Özür grubu yer değiştirme başvuruları 4 Ağustos 2010 tarihinde sona erecektir.

Dolayısıyla 16 Ağustos ve sonrasındaki ek yerleştirmeyle çocuğu ortaöğrenim kurumunu kazanan öğretmenler için yönetmelikteki bu olanağın hiçbir anlamı olmayacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu sorunu farkedip en kısa sürede nasıl çözüm üreteceğini bekleyip göreceğiz.

2010 ÖZÜR DURUMUNA BAĞLI YAZ TATİLİ YER DEĞİŞTİRME TARİHLERİ

1- Duyuru Yapılması/Kılavuzun Yayımlanması: 15 Temmuz 2010
2- Başvuranların Kabulü ve Müdürlüklerin Onay Süresi: 26 Temmuz – 04 Ağustos 2010 Saat:17.00
3- İlçe MEM Onay Süreci: 26 Temmuz – 05 Ağustos 2010 Saat: 13.00
4- İl MEM ve Bakanlık Onayı: 26 Temmuz – 05 Ağustos 2010 Saat: 16.00
5- Atamaların Yapılması ve Kararnamelerin Gönderilmesi: 06 Ağustos 2010
Tebliğ, İlişik Kesme ve Göreve Başlama İşlemleri: Yaz Tatili İçinde

egitimciyiz.com

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 27 Temmuz 2010 tarihinde eklenmiştir. "Özür Durumunda Gözden Kaçan Nokta" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
12