» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Özür Durumunda Hizmet Puanı Mağduriyeti

A+  A- Özür Durumunda Hizmet Puanı Mağduriyeti

Özür durumunda “hizmet puanım eksik hesaplanmış” diyen öğretmenler mağdur olacak. Özür durumu yer değişikliği başvurularının başlamasıyla birlikte öğretmenleri başvuru telaşı aldı.

MEBBİS’te yaşanan sorunların azalmasıyla başvuru ekranlarına ulaşan öğretmenler başka sürprizlerle karşılaştı.

Özür durumunda 30 Eylül‘ün esas alınmasına rağmen adaylığı kalkmamış görünen öğretmenler, yine de başvuru işlemlerini tamamlayabildi.

Hizmet Puanım Eksik

Başvuru formuna yansıtılan ve yer değiştirmelerde hayati öneme sahip olan hizmet puanlarında eksiklik olduğunu belirten adaylar mağdur olacak.

Özür durumu yer değişikliği başvurusunda bulunan öğretmenlerin puanları başvuru formuna genellikle 2 puan eksik yansıtılmış durumda.

MEB İletişim Merkezi’ne Göre…

MEB İletişim Merkezi‘nden edindiğimiz bilgiye göre hizmet puanlarıyla ilgili bir mağduriyet ortaya çıkmış durumda.

Sosyal paylaşım sitelerinde aynı yerleşim yerinde bulunan ve puanları farklı hesaplanan kişilerle ilgili aldığımız duyumları ifade ettiğimiz eğitim uzmanı bu durumu doğrular nitelikte bir bilgi verdi.

–> Adaylığı kalkmayan öğretmenlerin hizmet puanı “gün” itibariyle,

–> Adaylığı kalkmış öğretmenlerin hizmet puanı “30 Eylül” itibariyle hesaplanmakta.

Yani bir aday öğretmen ve 2 yıllık bir öğretmen yer değişikliği talep ettiğinde 2 yıllık öğretmen tüm ortak şartlara rağmen puan itibariyle aday öğretmenin önüne geçmiş olacak.

Kafalar karışık. Hizmet süresi hesabında 30 Eylül mü, 17 Ağustos mu, 31 Ağustos mu, başvuru tarihi mi esas alınmakta?

Aday Öğretmen Mağdur Olacak

2 ya da daha fazla hizmet süresine sahip öğretmenlerin hizmet puanlarının hesaplanmasında bir fark bulunmazken aday öğretmenlerin puanının eksik hesaplanması öğretmenleri mağdur edecek.

MEB İletişim Merkezi‘ne verilen bilginin doğru ve kesin olup olmadığını belirttiğimizde verilen bilginin doğru olduğu ifade edildi.

Bu durumda Anayasa’nın eşitlik ilkesi başta olmak üzere mevzuata farklı bu uygulamanın öğretmenleri mağdur edeceği ortadadır.

Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi‘nin verdiği bilginin yanlış olmasını ya da verilen bilgi doğruysa MEB‘in süresi içerisinde eşitliği sağlaması ve gerekli düzeltmeleri yapmasını umut ediyoruz.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN: https://www.facebook.com/egitimciyizcom

 

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 15 Ağustos 2012 tarihinde eklenmiştir. "Özür Durumunda Hizmet Puanı Mağduriyeti" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. Emrulla81974944

  RT @AynurKlztrk1: CANLAR‼ Hiç TARZIM OLMAYAN bir durumu SİZLERDEN Özelden gelen SORULAR ve baskılardan dolayı yapmak zorunda KALDIGIM için…

 1. erkan85993135

  RT @alitemel16: Bayrağımızın dalgalandığı yerde çalıştık ama yarım kaldı,özür durumu bittise gidipbir senekalan birhizmeti 4sene yapmak zor…

 1. Muratkertmen1

  RT @alitemel16: Bayrağımızın dalgalandığı yerde çalıştık ama yarım kaldı,özür durumu bittise gidipbir senekalan birhizmeti 4sene yapmak zor…

 1. Muratkertmen1

  RT @Tesviyeci2: Bayrağımızın dalgalandığı yerde çalıştık ama yarım kaldı,özür durumu bittise gidipbir senekalan birhizmeti 4sene yapmak zor…

 1. AyeGl47699497

  RT @nurcannnunl: Bayrağımızın dalgalandığı yerde çalıştık ama yarım kaldı,özür durumu bittise gidipbir senekalan birhizmeti 4sene yapmak zo…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7