» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Özür Grubu Atamaları Şubat’ta

A+  A- Özür Grubu Atamaları Şubat’ta

Özür grubu yer değiştirmeleri 2012 Şubat ayında yapılacak. 2011 yılı içerisinde alınan özür grubu talepleri değerlendirilecek ve 2012 yılı Şubat ayında yer değiştirme işlemleri gerçekleştirilecek.

Özür grubu tayin bekleyen öğretmenlere müjdeyi sendikalar verdi. Konunun önümüzdeki günlerde yapılacak açıklamalarla netleşmesi bekleniyor.

Konuyla ilgili Türk Eğitim Sen ve Eğitim Bir Sen‘in açıklamaları aşağıda verilmiştir.

Türk Eğitim Sen Genel Merkezi’nden yapılan açıklama;

12.12.2011 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığından gelen davet üzerine, saat 18:30’da, Genel Başkan İsmail Koncuk Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ömer Dinçer’le bire bir görüştü. Görüşmede bir çok konu gündeme geldi.

Son günlerin en flaş konusu olan özür grubu tayinleri görüşmede gündeme geldi. Sayın Ömer Dinçer, Genel Başkan İsmail Koncuk’a önümüzdeki yıl istemeyecekseniz, 2011 yılı içinde tayin isteklerini alalım, ancak önümüzdeki yıl da isteyecekseniz, bu yıl da bu hakkı vermeyeceğim, bu konuda söz verin dedi. Bunun üzerine Genel Başkan İsmail Koncuk, tamam önümüzdeki yıl istemeyeceğiz, ancak bu konuda çıkaracağınız yönetmeliğe karşı açılacak davalara karışmam, dedi.

Sayın Bakanın açıklaması şu şekilde olmuştur, 2011 yılı içerisinde eş durumu, sağlık ve eğitim özür gruplarından tayin isteyenlerin taleplerini alalım Şubat ayında yer değiştirmelerini yapalım. Bu görüşmeden anlaşılması gereken, tüm özür grubu mağdurlarının yer değiştirmelerinin Şubat ayında yapılacak olmasıdır.

Bu konuda Türk Eğitim Sen olarak özür grubu mağdurları adına ortaya koyduğumuz taleplere kayıtsız kalmayan, 10 Aralık Cumartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı önünde sergilediğimiz demokratik tepkimize kulak veren Sayın Ömer Dinçer’e yürekten teşekkür ediyoruz. Benzeri taleplerimize Sayın Bakanın bundan sonra da kulak vereceğine olan inancımız, bu olaydan sonra daha da güçlenmiştir.

Görüşmede, Genel Başkan İsmail Koncuk, ataması yapılmayan öğretmenlerimizin problemini de gündeme getirdi ve Sayın Bakana Şubat’ta atama yapılması gerektiğini, bu konuda bir tarih verilmesinin bu gençlerimizi rahatlatacağını söyledi. Sayın Dinçer bu konuda elbette çalışmaları olduğunu ancak bir tarih vererek kendisini bağlamak istemediğini söyledi. Genel Başkan İsmail Koncuk, Sayın Bakanım bu konu kangren haline geldi, bakın Cumhurbaşkanı ve Başbakan üzerinde de bu konuda ciddi bir baskı oluşmaktadır, bir tarih verin demesine rağmen, Sayın Bakan bir tarih vermekten kaçındı.

Türk Eğitim Sen olarak, ortaya koyduğumuz talepleri dikkate alan, özür grubu mağduriyetini çözen, diğer konularda da çözmek için büyük gayret sarf edeceği sözünü veren Sayın Ömer Dinçer’e  tüm öğretmen ve eğitim çalışanları adına teşekkür ediyor ve çalışmalarının en yakın takipçizi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Özür grubu mağdurlarına hayırlı olsun, eşlerin, çocukların göz yaşları son bulsun.

Türk Eğitim Sen söz verdiyse yapar. Özür grubu problemi konusunda parmağını kımıldatmayan, üstüne üstlük eylem kırıcılığına soyunan, ancak özür grubu mağdurlarıyla hep birlikte ortaya koyduğumuz başarımızı, mücadelemizi hırsızlamaya çalışanların da artık yüzlerine ne yaparsanız yapın, ne derseniz deyin. Yüzleri kızarır mı kızarmaz mı o da başka bir durumdur.

Türk Eğitim Sen Genel Merkezi

———————-

Eğitim Bir Sen Genel Merkezi’nden yapılan açıklama;

Genel Başkanımız Ahmet Gündoğdu ve Genel Sekreterimiz Ahmet Özer, özür durumuna bağlı yer değişikliği sorununun çözüme kavuşturulması talebiyle Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’i ziyaret etti.

Daha önce sözlü ve yazılı olarak birçok defa talep ettiğimiz gibi, biri yarıyıl tatilinde olmak üzere yılda iki defa özür durumuna bağlı yer değişikliği yapılması yönündeki talebimizi ileten Gündoğdu, Eylül 2010 ve Aralık 2010 tarihlerinde ilk defa göreve başlayan ve adaylıkları kaldırılan öğretmenlerin yarıyıl tatili dönemi ile Haziran, Temmuz, Ağustos 2011’de atamaları yapılan ancak Eylül 2011’de göreve başladıkları için 30 Ağustos 2012 tarihi itibariyle bir yılını dolduramadıkları gerekçesiyle özür durumuna bağlı yer değişikliği yapamayacak öğretmenlere de yer değişikliği imkanı sağlanmasını istedi.

Bakan Dinçer, kendisine ilettiğimiz özür durumuna bağlı yer değişikliği talebimizi değerlendireceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile yaptığı görüşmeyi değerlendiren Ahmet Gündoğdu, yarıyıl döneminde yapılacak özür grubu yer değişikliği mağdurlarının sorununun çözülüyor olmasının huzurunu yaşadıklarını kaydetti.

Eğitim Bir Sen Genel Merkezi

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 12 Aralık 2011 tarihinde eklenmiştir. "Özür Grubu Atamaları Şubat’ta" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. dehanyvz

  Benim şey, kilolu olduğum için bir kız grubu benimle dalga geçiyordu falan hatta biri ara kendi sınıflarını ikna ed… https://t.co/EHFsf3VpY4

 1. dayakayak

  pnuk kankalarım biliyor muydu bu grubu albümlerini ilk defa dinleyecek olmam çok büyük rezalet gerçekten özür diler… https://t.co/iuD4UCYtus

 1. himmet13

  @culucan ► Özür dilemeyiniz! Muhakkak ki imanlarınızdan sonra kâfir oldunuz. Sizden bir grubu bağışlasak bile, suçl… https://t.co/KTJlnaGiWb

 1. BFenerbahceyim

  RT @hadgn: Twitter'da belli bir kesim Ali Koç ve Koç Grubu hakkında çıkan yalan haberleri doğruluğunu araştırmadan pohpohluyor. Ardından ha…

 1. hadgn

  Twitter'da belli bir kesim Ali Koç ve Koç Grubu hakkında çıkan yalan haberleri doğruluğunu araştırmadan pohpohluyor… https://t.co/1jvuqtIOfi

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
9