Özür Grubunda 30 Eylül Esas Alınacak

Özür grubu atamalarında 30 Eylül tarihinin esas alınacağı açıklandı. Milli Eğitm Bakanı Ömer Dinçer yaptığı açıklamada “Daha önceden Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerini daha erken alabiliyordu. Ağustos ayının başında veya Temmuz ayında öğretmen alabiliyordu. Dolayısıyla kıdem yılı hesaplanırken veya stajyerliğin kalkıp da memur olma şartıyla ilgili düzenlemeler hesaplanırken 30 Ağustos limit olarak belirlenmişti.”

Gerekli Değişiklikler Yapılacak

“Yönetmeliklerimizde de böyle durum. Ancak şimdi biz öğretmenlerimizi Ağustos ayı sonuna doğru aldığımız için büyük bir ihtimalle yönetmelikte bir değişiklik yapacağız ve bunu 30 Eylül’e çekeceğiz. Yine atamayı Ağustos ayında yapacağız ama kıdem süresi, yıl tamamlamasıyla ilgili hesaplamada limit olarak 30 Eylül’ü belirleyeceğiz. Çok büyük bir ihtimalle bir mağduriyetin doğmayacağını düşünüyoruz.” dedi.

Dikat Çekilmişti

Dinçer’in özür grubu yer değişikliğinde 30 Eylül tarihini esas alması için birçok eylem yapılmış, mağduriyetlerin doğacağı, olumsuz sonuçların doğmaması için hizmet süresinin 30 Eylül tarihi olarak belirlenmesi gerektiği belirtilmişti.

Şimdi Sıra İl Emrinde

Özür grubu tayinlerinde il-ilçe emrinin kaldırılmasının da benzer mağduriyetlere neden olacağı ortadadır.

Özür grubu yer değiştirme talebi olan öğretmenler şimdi de il-ilçe emrinin kaldırılması kararının geri alınmasını bekliyor.

1 thought on “Özür Grubunda 30 Eylül Esas Alınacak

  1. İL ve İLÇE emri geri geldiği zaman il veya ilçe öğretmeni norm kadrosu tam olan, olmaya veya fazlası olan okula gönderdiği zaman oradaki öğretmenler mağdur olmayacak mı. Kadro olmayan yere nasıl atam yapılır sizce…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.