» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Özür Grubunda 30 Eylül Esas Alınacak

A+  A- Özür Grubunda 30 Eylül Esas Alınacak

Özür grubu atamalarında 30 Eylül tarihinin esas alınacağı açıklandı. Milli Eğitm Bakanı Ömer Dinçer yaptığı açıklamada “Daha önceden Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerini daha erken alabiliyordu. Ağustos ayının başında veya Temmuz ayında öğretmen alabiliyordu. Dolayısıyla kıdem yılı hesaplanırken veya stajyerliğin kalkıp da memur olma şartıyla ilgili düzenlemeler hesaplanırken 30 Ağustos limit olarak belirlenmişti.”

Gerekli Değişiklikler Yapılacak

“Yönetmeliklerimizde de böyle durum. Ancak şimdi biz öğretmenlerimizi Ağustos ayı sonuna doğru aldığımız için büyük bir ihtimalle yönetmelikte bir değişiklik yapacağız ve bunu 30 Eylül’e çekeceğiz. Yine atamayı Ağustos ayında yapacağız ama kıdem süresi, yıl tamamlamasıyla ilgili hesaplamada limit olarak 30 Eylül’ü belirleyeceğiz. Çok büyük bir ihtimalle bir mağduriyetin doğmayacağını düşünüyoruz.” dedi.

Dikat Çekilmişti

Dinçer’in özür grubu yer değişikliğinde 30 Eylül tarihini esas alması için birçok eylem yapılmış, mağduriyetlerin doğacağı, olumsuz sonuçların doğmaması için hizmet süresinin 30 Eylül tarihi olarak belirlenmesi gerektiği belirtilmişti.

Şimdi Sıra İl Emrinde

Özür grubu tayinlerinde il-ilçe emrinin kaldırılmasının da benzer mağduriyetlere neden olacağı ortadadır.

Özür grubu yer değiştirme talebi olan öğretmenler şimdi de il-ilçe emrinin kaldırılması kararının geri alınmasını bekliyor.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 29 Haziran 2012 tarihinde eklenmiştir. "Özür Grubunda 30 Eylül Esas Alınacak" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. sabre

    İL ve İLÇE emri geri geldiği zaman il veya ilçe öğretmeni norm kadrosu tam olan, olmaya veya fazlası olan okula gönderdiği zaman oradaki öğretmenler mağdur olmayacak mı. Kadro olmayan yere nasıl atam yapılır sizce…

  1. brahimD32926304

    @hmzaydg sayın müdürüm özür dileyerek yazıyorum biliyorum şimdi içinde olduğumuz bu zamanda yeri değil ama çok önce… https://t.co/mX96xLsKzT

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6