» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Özür Grubunda 30 Eylül Esas Alınmalıdır

A+  A- Özür Grubunda 30 Eylül Esas Alınmalıdır

Yılda iki defa yapılan eş durumu tayinlerinin bir defaya indirilmesi, il-ilçe emrinin kaldırılması, hizmet süresinin hesaplanmasında 30 Eylül‘ün esas alınmaması gibi çeşitli nedenlerle özür grubundan yer değişikliği talep edecek öğretmenler mağdur.

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1 Haziran 2011 tarihinde 30 bin, 6 Temmuz 2011 tarihinde 6 bin 575 ve 26 Ağustos 2011 tarihinde de 11 bin 475 olmak üzere  yaklaşık 48 bin öğretmenin ataması yapmıştı. Fakat atanan öğretmenler 5 – 6 Eylül 2011 tarihinden önce görevlerine başlatılmamışlardı.

Türk Eğitim Sen bu mağduriyeti dile getirmek için 30 Haziran Cumartesi günü saat 12.00’da Abdi İpekçi Parkı’nda bir eylem düzenliyor.

Konuyla ilgili mağduriyet yaşan tüm öğretmenleri eyleme davet eden Türk Eğitim Sen hizmet yılı hesabında 30 Eylül esas alınmalı diyor.

Yer: Abdi İpekçi Parkı Sıhhiye / ANKARA

Saat: 12.00

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 10 Haziran 2012 tarihinde eklenmiştir. "Özür Grubunda 30 Eylül Esas Alınmalıdır" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. brahimD32926304

    @hmzaydg sayın müdürüm özür dileyerek yazıyorum biliyorum şimdi içinde olduğumuz bu zamanda yeri değil ama çok önce… https://t.co/mX96xLsKzT

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6