» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Para Vermeyen Tuvalet Temizlesin

A+  A- Para Vermeyen Tuvalet Temizlesin

Okul müdürü, para vermezseniz tuvalet temizlersiniz dedi. Halkalı Toplu Konut Lisesi müdürü Osman Handere aidatlarını ödemeyen öğrenciler için çareyi buldu. Öğrencilerin ailelerine konuşma yapan Handere, “40 TL aidat parası vermeyen veliler, tuvaletleri kendileri temizler” dedi.

Küçükçekmece Halkalı Toplu Konut Lisesi’nde okul aile birliği bir açıklama yaptı. Okulun giderlerinin çok olduğunu ve karşılayamadıklarını söyleyen Okul Aile Birliği velilerden bir dönem olmak üzere 40 TL aidat vermelerini talep etti.

Okul öğrencileri ise “Bizim velilerimizin bazıları işçi bazıları emekli bazıları ise işsiz bu ülkede emekli maaşına 25 TL zam geliyor okul aidatları ise 40 TL bu para neyin nesi?” şeklinde tepki gösterdiler.

Okul Müdürü Osman Handere 18 Şubat Cuma günü okul töreninde yaptığı konuşmada aidatlardan vazgeçmeyeceklerini vurgulayarak, “Giderlerimiz çok, okulumuzun hademelerinin parasını ödeyemiyoruz, giderlerimizin çok olması nedeniyle okulumuzun bekçisini çıkarmak zorunda kaldık, 40 TL büyük bir para değil, eğer velileriniz aidatları ödemezse tuvaletleri kendileri temizlesinler” dedi.

-Sol Haber-

Okulların giderlerini karşılamak için Milli Eğitim Müdürlükleri’nden yeterli ödeneği alamadıkları, okul idarecilerinin, giderlerini karşılamaları için “kaderlerine” mahkum edildiğini daha önceki haberlerimizde yayımlamıştık.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 20 Şubat 2011 tarihinde eklenmiştir. "Para Vermeyen Tuvalet Temizlesin" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3