Para Vermeyen Tuvalet Temizlesin

Okul müdürü, para vermezseniz tuvalet temizlersiniz dedi. Halkalı Toplu Konut Lisesi müdürü Osman Handere aidatlarını ödemeyen öğrenciler için çareyi buldu. Öğrencilerin ailelerine konuşma yapan Handere, “40 TL aidat parası vermeyen veliler, tuvaletleri kendileri temizler” dedi.

Küçükçekmece Halkalı Toplu Konut Lisesi’nde okul aile birliği bir açıklama yaptı. Okulun giderlerinin çok olduğunu ve karşılayamadıklarını söyleyen Okul Aile Birliği velilerden bir dönem olmak üzere 40 TL aidat vermelerini talep etti.

Okul öğrencileri ise “Bizim velilerimizin bazıları işçi bazıları emekli bazıları ise işsiz bu ülkede emekli maaşına 25 TL zam geliyor okul aidatları ise 40 TL bu para neyin nesi?” şeklinde tepki gösterdiler.

Okul Müdürü Osman Handere 18 Şubat Cuma günü okul töreninde yaptığı konuşmada aidatlardan vazgeçmeyeceklerini vurgulayarak, “Giderlerimiz çok, okulumuzun hademelerinin parasını ödeyemiyoruz, giderlerimizin çok olması nedeniyle okulumuzun bekçisini çıkarmak zorunda kaldık, 40 TL büyük bir para değil, eğer velileriniz aidatları ödemezse tuvaletleri kendileri temizlesinler” dedi.

-Sol Haber-

Okulların giderlerini karşılamak için Milli Eğitim Müdürlükleri’nden yeterli ödeneği alamadıkları, okul idarecilerinin, giderlerini karşılamaları için “kaderlerine” mahkum edildiğini daha önceki haberlerimizde yayımlamıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.