» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Parasız Eğitime 19 Ay

A+  A- Parasız Eğitime 19 Ay

Erdoğan Arap ülkelerine demokrasi dersi verirken, Erdoğan’ın kendi ülkesinde “parasız eğitim” istedikleri için 19 aydır hapiste tutulan öğrenciler nihayet tahliye edildi.

Hatırlanacağı gibi Başbakan Erdoğan’ın da bulunduğu Roman Açılımı toplantısında “Parasız eğitim istiyoruz alacağız” pankartı açtıkları için öğrenciler gözaltına alınmış ve “örgüt üyesi olmakla” suçlanmışlardı. Öğrenciler herhangi bir şiddet eyleminde bulunmamış, sadece bir pankart açarak parasız eğitim taleplerini dile getirmişti.

Öğrenciler “parasız eğitim” eylemi sırasında, eğitimin paralı olması gerektiğini düşünen Başbakan korulamalarının müdahalesi ile polisler tarafından gözaltına alınmışlardı.

“PARDON” MU DENECEK?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da bulunduğu Roman Açılımı toplantısında “Parasız eğitim istiyoruz alacağız” yazılı pankart açan Ferhat Tüzer ve Berna Yılmaz isimli öğrenciler bugün hakim karşısına çıktı. 19 aydan bu yana tutuklu yargılanan öğrenciler bugünkü mahkemede tahliye edildi.

MAHKEME ÖNCESİNDE PROTESTO

Mahkeme öncesinde İstanbul Adliyesi önünde toplanan bir grup, arkadaşlarının 19 aydır haksız bir şekilde hapiste tutulduklarını belirterek protesto gösterisi yaptı.

Bu arada bir grup Gençlik Federasyonu üyesi de adliye girişi önüne “Parasız eğitim suç değil, Ferhat Tüzer ve Berna Yılmaz serbest bırakılsın” yazılı pankart açarak, bir süre oturma eylemi yaptı.

Örgüt üyeliği suçlamasıyla alıkonulan ve bugün serbest bırakılan öğrencilerin hapiste geçirdikleri 19 ayın hesabının kim tarafından verileceği merak ediliyor.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 6 Ekim 2011 tarihinde eklenmiştir. "Parasız Eğitime 19 Ay" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. Abdulla59805938

  @ZZzordemir Özel okullar niye paralı ki diye Bi cümle kurmadım yukarıda sallıyorsun bari destekli salla teyze 😊 eği… https://t.co/o2TQsCxJo9

 1. ZZzordemir

  @Abdulla59805938 Bu ülkede eğitim parasız Bunu bilmiyorsa özel eğıtıme gerek var demek Daha buny bilmiyorsan sus

 1. ZZzordemir

  Özel eğitim sana parasız https://t.co/zbDAWGCKhX

 1. SelmaBecerikli2

  @ZZzordemir Parasız eğitim derken? İlk orta lise kitaplar bedava, ünüversite harçlarını Erdoğan kaldırdı durumu kòt… https://t.co/yrHAuMRmXq

 1. OztasdonderenF

  RT @YolTV: "Ulaşımı da, yemeği de, barınmayı da bedava yapmak zorundalar. Gençler kek değil parasız eğitim istiyor" @EHPGencligi Sözcüsü Ö…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
9