Parasız Eğitime 19 Ay

Erdoğan Arap ülkelerine demokrasi dersi verirken, Erdoğan’ın kendi ülkesinde “parasız eğitim” istedikleri için 19 aydır hapiste tutulan öğrenciler nihayet tahliye edildi.

Hatırlanacağı gibi Başbakan Erdoğan’ın da bulunduğu Roman Açılımı toplantısında “Parasız eğitim istiyoruz alacağız” pankartı açtıkları için öğrenciler gözaltına alınmış ve “örgüt üyesi olmakla” suçlanmışlardı. Öğrenciler herhangi bir şiddet eyleminde bulunmamış, sadece bir pankart açarak parasız eğitim taleplerini dile getirmişti.

Öğrenciler “parasız eğitim” eylemi sırasında, eğitimin paralı olması gerektiğini düşünen Başbakan korulamalarının müdahalesi ile polisler tarafından gözaltına alınmışlardı.

“PARDON” MU DENECEK?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da bulunduğu Roman Açılımı toplantısında “Parasız eğitim istiyoruz alacağız” yazılı pankart açan Ferhat Tüzer ve Berna Yılmaz isimli öğrenciler bugün hakim karşısına çıktı. 19 aydan bu yana tutuklu yargılanan öğrenciler bugünkü mahkemede tahliye edildi.

MAHKEME ÖNCESİNDE PROTESTO

Mahkeme öncesinde İstanbul Adliyesi önünde toplanan bir grup, arkadaşlarının 19 aydır haksız bir şekilde hapiste tutulduklarını belirterek protesto gösterisi yaptı.

Bu arada bir grup Gençlik Federasyonu üyesi de adliye girişi önüne “Parasız eğitim suç değil, Ferhat Tüzer ve Berna Yılmaz serbest bırakılsın” yazılı pankart açarak, bir süre oturma eylemi yaptı.

Örgüt üyeliği suçlamasıyla alıkonulan ve bugün serbest bırakılan öğrencilerin hapiste geçirdikleri 19 ayın hesabının kim tarafından verileceği merak ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.