» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Paris Seyahatini İptal Etmiş

A+  A- Paris Seyahatini İptal Etmiş

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan “Yakında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) yeni bir şekli olacağını” açıkladı. Özcan, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’yu makamında ziyaret etti.

Yaklaşık yarım saat süren ziyaretin ardından gazetecilerin KPSS ile ilgili iddialar konusundaki soruları üzerine Özcan, bu konuda soruşturmanın devam ettiğini ve bu nedenle bir açıklama yapmak istemediğini söyledi.

“Bakan Çubukçu ile görüşmelerinin konusunun” sorulması üzerine Özcan, “Milli Eğitim Bakanımızı her zaman ziyaret edebilirim. Bakanımızı ziyaret ettim. Biz eğitimle ilgileniyoruz. Çok ortak sorunumuz var” dedi.

Bir başka soru üzerine Özcan, KPSS’ye ilişkin soruşturmanın biran önce bitmesini istediklerini ifade etti.

Bir gazetecinin “Bugün Paris’e yapmayı planladığınız seyahati neden iptal ettiniz?” sorusuna, “İşte bunlar için iptal ettik. Böyle bir durumda gidemedik” yanıtını verdi.

Özcan “Yakında ÖSYM’nin yeni bir şekli olacak” diye konuştu.

Bir gazetecinin “Meclis açılınca mı?” sorusuna Özcan, “Herhalde o zaman olur” karşılığını verdi.

Özcan, “Milli Eğitim Bakanı ile bu konuyu mu görüştünüz?” sorusu üzerine, “Olabilir” dedi.

“ÖSYM Başkanı’nın görevden alınması söz konusu mu?” sorusunu ise Özcan, “Hayır” diye yanıtladı.

Darbe Anayasası ile mücadeleyi en kutsal görev sayan ve bunun için Anayasa değişikliğine giden bir hükümetin, Darbe Anayasasının en somut kurumu olan YÖK’ü kapatmakla ilgili herhangi bir çalışma ya da açıklama yapmaması, aksine YÖK’e yeni görevler vermeye çalışılması “samimiyetsiz bir durum” olarak değerlendirildi.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 15 Eylül 2010 tarihinde eklenmiştir. "Paris Seyahatini İptal Etmiş" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
12