» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Polis Koleji’nden 2 Farklı Sonuç

A+  A- Polis Koleji’nden 2 Farklı Sonuç

Polis Koleji puan sıralaması değiştirilmiş. Yükseköğretime Geçiş Sınavı’ndaki (YGS) şifre iddialarıyla çalkalanan Türkiye’de, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) puanına göre öğrenci kabul eden Polis Koleji’nin, internet üzerinden 8 saat arayla açıkladığı giriş sonuçları, kafaları karıştırdı.

Siteye sabah baktığında oğlu Serkan Koç’un başarılı bulunup giriş sınavına davet edildiğini, öğleden sonra ise başarısız ilan edildiğini söyleyen Ergül Koç, “Bu ne biçim iş. Küçücük çocuklarla dalga mı geçiyorlar. Psikolojileri bozuldu” diyerek tepkisini dile getirdi.

İzmir’in Buca İlçesi’nde esnaf Ergül Koç’un, 14 yaşındaki oğlu Serkan Koç, SBS’de aldığı 446.045 ortaöğretim yerleştirme puanıyla Polis Koleji’ne girmek için başvuruda bulundu. Sonuçlar, 8 Temmuz Cuma günü, Polis Koleji’nin internet sitesinden duyuruldu.

Sabah saatlerinde heyecanla bilgisayar başına annesi Ergül Koç ile birlikte oturan Serkan Koç, başarılı bulunup giriş sınavı için çağırıldığını gördü. Hazırlıklara başlayan anne-oğul, öğleden sonra tekrar aynı siteye girince bu kez başarısız sonucunu görünce şoke oldu.

Değişiklikle İlgili Açıklama;

Sitedeki açıklamaya göre, “Milli Eğitim Bakanlığı’nca, 2011 Polis Koleji Aday Tespit Sınavı sonuç bilgileri, 08.07.2011 günü saat 08.30’da ilan edilmiştir. Ancak, söz konusu sınava özel okullardan başvuran öğrenci bilgilerinin sonuç tablosuna aktarımının Milli Eğitim Bakanlığı’nca sehven yapılmadığı tespit edilmiş olup bu öğrencilerin de eklenmesiyle oluşan sınav sonuç listesi güncellenerek aynı gün saat 16.30’da ilan edilmiştir” denildi.

Aradan geçen 8 saat içerisinde iki ayrı sonuçla şaşırıp kalan Ergül Koç, yaşadıklarına isyan edip oğlunun umutlarıyla oynandığını dile getirdi.

HAYALLERİMİZİ YIKTILAR

Elindeki iki farklı sonuç kağıdıyla gittiği oğlunun okulundan da bir cevap alamayan Ergül Koç, “Heyecanla bilgisayar başına oturup sonuçlara baktık. Sabah başarılı olduğu yazılınca dünyalar bizim oldu. Oğlum çok istiyordu polis olmayı. Onun için de hazırlıklara başladık. Öğleden sonra tekrar bakalım dedik. Bu kez başarısız yazıyordu. Bu sefer dünyamız başımıza yıkıldı” dedi. Böyle bir hatanın yapılmasını anlayamadığını belirten Ergül Koç, şunları söyledi:

“Küçüçük çocukların hayalleriyle böyle önemli bir konuda oynanır mı? Bu ne biçim iş. Küçücük çocuklarla dalga mı geçiyorlar? Psikolojileri bozuldu. Bu hatayı yapanlara yazıklar olsun. Bizim gibi onlarca çocuk ve aile vardır. Bu kadar ucuz mu. Bu hatayı yapanların hesabını da vermesi gerekir.”

Hayalleri yıkılan Serkan Koç ise, “Ne yapacağım ben şimdi. Başarılı mıyım, başarısız mıyım bilemedim. Kendimden şüpheleniyorum. Çok inanmıştım polis olmaya. Hayallerimi yıktılar. Kimsenin beni bu şekilde üzmeye hakkı yok” diyerek tepkisini dile getirdi. -haber3

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 16 Temmuz 2011 tarihinde eklenmiştir. "Polis Koleji’nden 2 Farklı Sonuç" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8