» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Promosyonun Tamamı Memura

A+  A- Promosyonun Tamamı Memura

Maaş ödemeleri için bankalarla yapılan anlaşmalardan sağlanan ve halen yüzde 70 oranında ödenen promosyonların tamamı memurlara verilecek.

Kurumların, personel maaşlarını ödedikleri bankalardan sağladıkları promosyonların tümünün çalışanlara verilmesi yönündeki girişimlerde sona gelindi.

Mevcut durumda daha önce yayımlanmış olan Başbakanlık Genelgesi ile promosyondan sağlanan kaynağın yüzde 30’luk kısmının kurum ihtiyaçları doğrultusunda kullanılabileceği belirtilmekteydi.

Söz konusu genelgede her ne kadar elde edilen gelirin yüzde 30’u kurum ihtiyaçları için “kullanılabilir” dense de, genel uygulama kalan yüzde 70‘in çalışan personele dağıtılması yönündeydi.

Promosyon konusu bir çok sendika tarafından defalarca gündeme taşınmış, konuyla ilgili bir çok çalışma yapılmıştı.

Promosyon konusundaki yoğun tepkilerden dolayı hükümet tarafından bankalarla yapılan promosyon anlaşması gelirlerinin tamamının çalışan memura verilmesi yönünde bir çalışma başlatıldı.

Promosyon gelirlerinin tamamının çalışana ödenmesi konusunda hazırlanan yazı şu anda Başbakanlık’ta beklemekte.

Başbakan’ın yazıyı onaylamasıyla birlikte, bundan sonra yapılacak promosyon ödemelerinde memurlar promosyon gelirinin tamamını alabilecek.

Yazının önümüzdeki günlerde onaylanması bekleniyor.

egitimciyiz.com

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 19 Haziran 2010 tarihinde eklenmiştir. "Promosyonun Tamamı Memura" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7