» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

A+  A- Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Ramazan Bayramı tatili 9 gün olacak mı? Bayram tatili kaç gün olacak? Her bayramda yanıtı merakla beklenen soru yine karşımızda… 2016 Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?

Ramazan ayı 6 Haziran Pazartesi günü başlıyor. Ramazan Bayramı ise arefe günü ile 4 Temmuz Pazartesi günü (Yarım gün tatil) başlayacak. 5 Temmuz Salı, 6 Temmuz Çarşamba, 7 Temmuz Perşembe günü ise Ramazan Bayramının 1-2-3’üncü günleri olarak kutlanacak.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte bir etkinliğe katılan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 9 günlük bayram tatiline Bakanlar Kurulunun karar vereceğini belirterek, kendisinin tatilcilerden yana olduğunu söyledi.

TATİL SORUSUNU ANLAMADI

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı basın mensuplarının, Ramazan Bayramı nedeniyle turizmcilerin 9 günlük tatil istediklerini hatırlatmaları üzerine Avcı “Bu konuyu Milli Eğitim Bakanımız enine boyuna bütün boyutlarıyla değerlendirir ve en doğru kararı verir” dedi.

Bir basın mensubunun sorunun turizmcilerle ilgili olduğunu söylemesiyle Avcı “Ben Milli Eğitim Bakanı tarafıyla ilgili söylüyorum. Turizmcilere de Milli Eğitim Bakanımız yaptığı değerlendirmeler sonucunda en uygun şekilde gerekenleri açıklar” dedi.

“SORUYU BAŞTAN ALAYIM”

Basın mensupları da Avcı’ya Temmuz ayı içerisinde okulların zaten tatil olduğunu hatırlatması üzere Avcı, “Siz bana neyi soruyorsunuz? Ben soruyu baştan alayım? Cevabı da yeni baştan vereyim” dedi.

Basın mensupları bakan Avcı’ya turizmcilerin bayram tatilinin 9 güne çıkarılması için talepleri olduğunu bu konudaki görüşlerini sordu. Avcı da “Bu konu tabi ki bakanlar kurulunun yetkisinde olan bir mesele. Dolayısıyla herhalde önümüzdeki bakanlar kurulunda bu görüşülür ve bakanlar kurulunun vereceği karara göre uygulanır. Birinci soruda topu Milli Eğitime, ikinci soruda ise bakanlar kuruluna atmış oldum” diye konuştu.

Turizmciler merakla Bakanlar kurulunun vereceği 9 günlük tatil haberini bekliyor!

Diyanet İşleri Başkanlığının açıkladığı 2016 dini günler listesi şöyle:

06 Haziran 2016 Pazartesi Ramazan’ın Başlangıcı
04 Temmuz 2016 Pazartesi Arefe
05 Temmuz 2016 Salı Ramazan Bayramı (1.Gün)
06 Temmuz 2016 Çarşamba Ramazan Bayramı (2.Gün)
07 Temmuz 2016 Perşembe Ramazan Bayramı (3.Gün)
11 Eylül 2016 Pazar Arefe
12 Eylül 2016 Pazartesi Kurban Bayramı (1.Gün)
13 Eylül 2016 Salı Kurban Bayramı (2.Gün)
14 Eylül 2016 Çarşamba Kurban Bayramı (3.Gün)
15 Eylül 2016 Perşembe Kurban Bayramı (4.Gün)
02 Ekim 2016 Pazar Hicri Yılbaşı
11 Ekim 2016 Salı Aşure günü

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 5 Haziran 2016 tarihinde eklenmiştir. "Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. herdakikahaber

  "Haberler > GÜNDEM Resmi tatiller 2019 resmi tatil günleri! 2019 Kurban ve Ramazan bayram tatili ne zaman?"… https://t.co/KIGzR2vsVe

 1. medyapressTR

  Resmi tatiller 2019 resmi tatil günleri! 2019 Kurban ve Ramazan bayram tatili ne zaman? - https://t.co/pgkNPPawUZ

 1. aysegulll_09

  @SemihKahramannn Üç ay tatili var bayram tatili sömestır tatili vs vs

 1. vuslat_emine

  Yılın ilk kar tatili hayırlı ve uğurlu olsun öğrenciler bayram ediyordur Bayburt' ta 🤭🤭🤭🤭 https://t.co/BG6Mu6BBXy

 1. CamurErce

  Bir @YouTube videosu beğendim: https://t.co/y8nNJXLHYQ VLOG - Bayram Tatili - İZMİR

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6