» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Rapor Almayan Öğretmen “Cezalandırılacak”

A+  A- Rapor Almayan Öğretmen “Cezalandırılacak”

Öğretmenler 22-28 Ekim haftasında ders işlemelerine rağmen bu günlere ait ek dersini alamayacak. Ek ders yönetmeliğinin çarpıklığı her mağduriyette dile getirilse de bu konuda henüz bir düzenlemeye gidilmiş değil.

22-28 Ekim bayram haftasında sadece iki gün ders işlenecek.

24 Ekim arefe gününün de tam gün resmi tatil olarak kabul edilmesiyle birlikte bayram haftasında öğretmenler sadece 22 Ekim pazartesi, 23 Ekim salı günü derse girecek. Ek ders hesaplanmasında hafta bütünlüğü esas alındığından dolayı öğretmenler derse girmelerine karşın o günlerin ek dersini alamayacak.

Derse Girenle Girmeyen Aynı Değerlendirilecek

Haftayı, önceki cumartesi pazarla birleştirecek şekilde 2 günlük rapor kullanacak öğretmenle, dersine giren öğretmen aynı şekilde değerlendirilecek.

Hasta olmadığı için “rapor almayan” ve dersine giren öğretmen bir anlamda cezalandırılacak ve derse girdiği günlerin ek ders ücreti ödenmeyecek.

MEB, ek ders yönetmeliğindeki çarpıklıkları bir an önce düzeltmelidir. Aksi taktirde bu uygulamalar, hep fedakarlık beklenen öğretmenleri uygun olmayan yollara itecektir ve bu durumun sorumlusu bakanlık olacaktır.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 14 Ekim 2012 tarihinde eklenmiştir. "Rapor Almayan Öğretmen “Cezalandırılacak”" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. nezahat akbaba

  yalnız TEKİN arkadaş” ,yürürler ve bize de sizin hakkınızı koruyoruz derler”’ ifadesi biraz sakat geldi,kusura bakmayın,sendikalar,alın size her ay 10 lira vereyim gidin sopayı ,cefayı ,her türlü bedeli siz ödeyin yerleri de değildir bence…her türlü örgütlü olmayı örgütsüzlüğe tercih ederim,eleştirirken acaba ben ne yapıyorum,üzerime düşeni yapıyor muyum diye de sormak lazım diye düşünmekteyim,bilmem yanılıyor muyum???

 1. Fatihtozarshu

  RT @ilhamiYurdakull: @ruveyda_kecebas @yaln_nda @iletisim @ZehraZumrutS @RTErdogan @ziyaselcuk @BeratAlbayrak Cehalet böyle bir şey işte😁 B…

 1. nhlgndm

  @BarkRevo @furkannkasmm @ebrufromm Ek ders ile birlikte ne kadar olursa o kadar 😂 ayrıca o 15 eylül değil miydi neden 1 eylül

 1. nhlgndm

  @emiyyy21 @furkannkasmm @ebrufromm Hocam benim akrabam var. Öğretmen o da. Temmuz ağustos tamam ama. Biz zaten önce… https://t.co/RXuJnhacKq

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4