» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

RedHack Günlüğü

A+  A- RedHack Günlüğü

Halk için hack diyen RedHack hız kesmiyor. Son günlerde iktidara yakın çevrelerin internet sitelerine yönelik saldırılarıyla dikkat çeken Devrimci hacker grubu RedHack‘in son kurbanları Sağlık Bakanlığı ve Melih Gökçek‘in kişisel internet sitesi oldu.

Zaman zaman uluslararası hacker grubu Anonymus ile ortak hareket eden grup, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Süt dağıtım skandalının ardından “süt içmeyin ayran için” diyen Sağlık Bakanlığı’nın sitesinin çökertildiğini duyurdu.

Saldırıyı gerçekleştiren grubun ise RedHack‘le dayanışma içerisinde olduğunu göstermek isteyen Anonymus olduğu belirtildi.

HIZ KESMİYORLAR

Sağlık Bakanlığı ve Melih Gökçek‘e ait internet sitelerinin çökertilmesinden kısa bir süre sonra ise grup bu kez saldırılarını TÜBİTAK‘a yöneltti. Yine Twitter üzerinden duyurulan eylemde, “Geçen gün kurumlara RedHack ve Anonymus’a karşı dikkatli olun” uyarısı gönderen TÜBİTAK’ın internet sitesinin de çökertildiği açıklandı.

SON KURBAN TTNET

Son olarak TTNET’in internet sitesini belirli aralıklar ile kapatan grup Twitter hesaplarından şu duyuruları yaptı:

– Sistemine çok güvenen TÜBİTAK Anonymous tarafından kapatıldı.

– Recep Akdağ: Server is too busy

– Sevgili Türk Hükümeti… Bizi kabul edeceğinizi söylemiştik

– Görevini yerine getirmeyen Sağlık Bakanlığı

– Sakin ol Cemaat, sakin ol

– Hadi bir hedef söyleyin de başlayalım… Çok sabırsızlandık. #redhack #anonymous  

SÜT DAĞITIM SİTELERİNE MESAJ BIRAKTILAR

RedHack, Gülsan Gıda, Pınar Süt ve Yörükoğlu Süt firmalarının internet sitelerine de mesajlarını bıraktı.

Okul Sütü programı çerçevesinde dağıtılan sütler nedeniyle çok sayıda öğrencinin zehirlenmesine önemli bir tepki de Redhack’ten geldi. Redhack projenin ortak dağıtımcılarından olan Gülsan Gıda Pınar Süt ve Yörükoğlu Süt’ün internet sitelerini hackledi.

“Duyduk ki bozuk süt ihalesini alan sizmişsiniz, o bölgede dağıtan da sizmişsiniz.. Uğrayalım da bu “sütü bozuklar” kim bir görelim dedik.. Yok yanlış anlamayın, sadece siz suçlu değilsiniz, sizin gibilerin “badem bıyığına” ve hacı yağı kokusuna bakarak ihaleleri “peşkeş” çektirenlerdedir asıl suç.. “Sütü bozuk insanların iktidar olduğu bir ülkede sütlerin bozuk olması normaldir” Size de cemaatinize de bundan sonra rahat yok! Çünkü artık RedHack var! “

RedHack kendilerine yönelik soruşturmayı yürüten özel yetkilerle donatılmış savcıya da bir not bırakmayı ihmal etmedi.

Bu notta ise: “Savci Hakan’a selam olsun ve bizden bir sut içsin ya da bos verin, asiri doz alir felan ;) en iyisi bir bardak “soguk su” icsin ;)” İfadeleri yer aldı.

BEDAVA SÜTE DEĞİL ZEHİRE KARŞIYIZ

RedHack’çiler eylemlerinin burjuva medyada “Sosyalistler bedava süte karşı çıktı” şeklinde haberleştirilmesine de “Bizler bedava süte değil, zehire ve bedavasına karşıyız” diyerek yanıt verdi.

Bu haber GÜNCEL, TEKNOLOJİ kategorisi altında 3 Mayıs 2012 tarihinde eklenmiştir. "RedHack Günlüğü" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. MyesserKnay

  RT @adamgibiselo: https://t.co/5H7qZ2PsCJ RedHack candır.Hiç sıkılmadan yüzlerce kez izleyebilirim. "Madem sonsuza dek yaşamayacağız o zama…

 1. cimbomlumevlut

  @FreddyBesiktass Şştt hackerr usta hacker redhack ve ayyıldız timden sonra anymuous a gidecek vovvv 😂😂😂

 1. DedeeAhmeet

  @gulsahabanozz Twitter hesabım Redhack tarafından ele geçirildi 😀

 1. kisiselizm

  @NefsiBucak hayır, bu logoyu da çalmışlardı. İnternette kendilerini hacker zanneden bi grup vardı, onların bi alt g… https://t.co/AQDNCchFGE

 1. FermiSERHILDAN

  RT @adamgibiselo: https://t.co/5H7qZ2PsCJ RedHack candır.Hiç sıkılmadan yüzlerce kez izleyebilirim. "Madem sonsuza dek yaşamayacağız o zama…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6