RedHack’ten ÖSYM ve Melih Gökçek’e Selam

ÖSYM sitesi KPSS yolsuzluklarını protesto etmek, RedHack‘le dayanışmayı göstermek için Anonymous tarafından çökertildi. Bilindiği gibi RedHack daha önce de bir çok devlet sitesini çökertmiş, bazı konularda halkın dikkatini çekmek için bu eylemleri gerçekleştirdiğini açıklamıştı.

RedHack ile topyekün bir savaşa giren devlet RedHack’le mücadele etmesi için siber ordu kurmuş, devlet siteleri “siber kalkan” ile korunmaya çalışmıştı.

Dünyanın Gözü Üzerinde

Devrimci hacker grubu RedHack‘in eylemlerinden sonra dünyada ilk kez bir hacker grubunun “terör örgütü” listesine alınması gündeme gelmiş ve bu durum sosyal medyada olduğu kadar yurtdışındaki bilişim grupları tarafından da tartışılmıştı.

RedHack’in eylemlerini haber yapan ve bu eylemlerin salt yıkıcı, zarar vermeye yönelik eylemler olmadığını, eylemlerin diğer hack eylemlerinden farklı olarak sosyal mesajlar içerdiğini, RedHack’in bir sosyal hareket haline geldiğini yazan yazarların kişisel bilgileri “devletçi hackerlar” tarafından açıklandı. Devletle RedHack arasındaki asıl gerginlik de bu noktadan sonra başladı ve RedHack “destekçilerimize zarar verenler bizi karşısında bulacaktır” diyerek eylemlerin dozunu arttırdı.

RedHack ciddi olduğunu göstermek için Emniyet Müdürlüğü’nün hacklenmesi sonrasında ele geçen ihbarcı bilgilerinin tamamını sansürsüz olarak yayımlandı.

RedHack’in yalnız olmadığını belirtmek isteyen dünyaca ünlü hack gurubu Anonymous bugün ÖSYM internet sitesini erişilemez hale getirdi.

Her fırsatta RedHack’i yakalatacağını belirten Melih Gökçek‘in internet sitesini de boş geçmeyen Anonymous, bu siteyi de erişime kapattı. Melih Gökçek ise yaşananları “Hacklenme filan yok. sadece aynı anda birçok kişi mesaj atarak kitleme yapmış. cahiller buna hackleme diyorlar. Şuan sorun yok” şeklinde değerlendirdi.

Son eylemin ÖSYM’nin kopya skandalları karşısında sessiz kalmasının protesto edilmesi ve gelecekleri çalınan gençlerin durumuna dikkat çekmek amacıyla yapıldığını belirten RedHack’in durmayacağı, eylemlerin dozunu arttırarak devam edeceği tahmin ediliyor.

https://twitter.com/KizilHackerlar/status/225010729328197633

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.