» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Reyhanlı’da Okullar Tatil Olacak mı?

A+  A- Reyhanlı’da Okullar Tatil Olacak mı?

Hatay’da okullar tatil olacak mı? Reyhanlı’da okullar tatil olacak mı? 13 Mayıs 2013 pazartesi günü Reyhanlı’da okullar açık olacak mı?

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde iki bombalı aracın infilak etmesi sonucu 46 kişi hayatını kaybederken 53 kişi de yaralanmıştı.

Halk büyük tedirginlik yaşarken veli ve öğrenciler de okulların tatil edilip edilmeyeceğini merak etmekte.

Yaşanan karmaşa ortamında bir çok kişi okulların tatil edilip edilmeyeceğiyle ilgili bir açıklama yapılmasını beklemekte…

Okulların tatil edilip edilmeyeceğiyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ve Hatay Valiliği‘nden herhangi bir açıklama yapılmazken İçişleri Bakanı Muammer Güler konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Reyhanlı’da Okullar Tatil Edilecek mi?

İçişleri Bakanı Muammer Güler gazetecilerle yaptığı basın toplantısında bir gazetecinin “Reyhanlı’da okullar tatil olacak mı?” şeklindeki sorusunu; “Hayır, Reyhanlı’da okulların tatil edilmesini kesinlikle düşünmüyoruz. Biz Reyhanlı’da en kısa sürede normal hayatın başlamasını istiyoruz. Okullarımız için herhangi bir tehlike söz konusu değildir. Okullarımız yaşananlardan herhangi bir şekilde etkilenmemiştir. Bu yüzden okulları tatil etmeyeceğiz. Her şey normal akışında devam edecek.” şeklinde yanıtladı.

An itibariyle İçişleri Bakanı Muammer Güler’in açıklaması dışında herhangi bir resmi bilgi bulunmamakta.

İçişleri Bakanı Muammer Güler’in belirttiği gibi herhangi bir değişiklik olmazsa Reyhanlı’da eğitim öğretim aksamadan devam edecek.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 12 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiştir. "Reyhanlı’da Okullar Tatil Olacak mı?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8