Şafak’ın Ardından Mücadele Sürecek

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu (AYÖP)’ün kurucusu ve sözcüsü Şafak Bay tedavi gördüğü GATA‘da yaşamını yitirdi.

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu(AYÖP) kurucusu, sözcüsü, hareketin simgesi haline gelen kemik kanseri ile mücadele eden Şafak Bay, GATA’da hayatını kaybetti.

Tedavi için Amerika‘ya giden ancak Türkiye‘de tedaviye devam etmek için yaklaşık bir yıl önce dönen Şafak Bay, hastalığa daha fazla dayanamadı. Şafak Bay’ın hastalığının hızla ilerlemesine rağmen kararlı, azimli tutumu da herkese örnek olmuştu.

2005 yılından beri kemik kanseriyle mücadele eden Bay’ın hastalığı tüm müdahalelere rağmen durdurulamadı ve her geçen gün ilerledi.

Tedavisi pahalı olduğu için zor günler yaşayan Bay, açlık grevine de başlamış “Hastalıktan öleceğime açlıktan ölürüm” demişti.

Bay’ın çığlığının ardından tedavisine başlanabilmişti.

Bay için başlatılan “Şafak Bay Yaşasın” imza kampanyası ile Sağlık Bakanlığı’nın dikkati çekilmeye çalışılmıştı.

MÜCADELE SÜRECEK

AYÖP‘ten yapılan açıklamada; Şafak Bay‘ın yaktığı mücadele meşalesinin elden ele taşınarak mücadele edileceği belirtildi. Açıklamada “11’i intihar olmak üzere; 23 öğretmenin ölüme neden olan KPSS nin kaldırılıp ihtiyaca göre atama yapılıncaya kadar mücadeleyi yürüteceğimizi bildiririz.” dendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.