» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Şafak’ın Ardından Mücadele Sürecek

A+  A- Şafak’ın Ardından Mücadele Sürecek

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu (AYÖP)’ün kurucusu ve sözcüsü Şafak Bay tedavi gördüğü GATA‘da yaşamını yitirdi.

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu(AYÖP) kurucusu, sözcüsü, hareketin simgesi haline gelen kemik kanseri ile mücadele eden Şafak Bay, GATA’da hayatını kaybetti.

Tedavi için Amerika‘ya giden ancak Türkiye‘de tedaviye devam etmek için yaklaşık bir yıl önce dönen Şafak Bay, hastalığa daha fazla dayanamadı. Şafak Bay’ın hastalığının hızla ilerlemesine rağmen kararlı, azimli tutumu da herkese örnek olmuştu.

2005 yılından beri kemik kanseriyle mücadele eden Bay’ın hastalığı tüm müdahalelere rağmen durdurulamadı ve her geçen gün ilerledi.

Tedavisi pahalı olduğu için zor günler yaşayan Bay, açlık grevine de başlamış “Hastalıktan öleceğime açlıktan ölürüm” demişti.

Bay’ın çığlığının ardından tedavisine başlanabilmişti.

Bay için başlatılan “Şafak Bay Yaşasın” imza kampanyası ile Sağlık Bakanlığı’nın dikkati çekilmeye çalışılmıştı.

MÜCADELE SÜRECEK

AYÖP‘ten yapılan açıklamada; Şafak Bay‘ın yaktığı mücadele meşalesinin elden ele taşınarak mücadele edileceği belirtildi. Açıklamada “11’i intihar olmak üzere; 23 öğretmenin ölüme neden olan KPSS nin kaldırılıp ihtiyaca göre atama yapılıncaya kadar mücadeleyi yürüteceğimizi bildiririz.” dendi.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 11 Haziran 2011 tarihinde eklenmiştir. "Şafak’ın Ardından Mücadele Sürecek" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8