Sahte E-postaya Dikkat

Sizi bankacilikduzenleme.com adresine yönlendiren ve “bankaların yıllık kullanım bedeli” olarak kestikleri ücretlerin iadesi için resmi başvuru yapabileceğini belirten e-postaya dikkat.

bilgilendirme@bankacilikduzenleme.com adresinden gelen, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu‘ndan gönderilmiş gibi görünen ve kurumun resmi internet sitesi olan http://www.bddk.org.tr ile aynı tasarıma sahip internet sitesi kredi kartı kullanıcılarının kredi kart, kimlik ve şifre bilgilerini ele geçirmeyi amaçlıyor.

Gayet gerçekçi görünen sitede adım adım bilgiler istenmekte, son adımda ise kart ile ilgili kullanım bilgileri talep edilmekte. Site bu işlemler sonucu bankaların kartlardan aldığı “kullanım bedeli”nin 1 ay içerisinde geri ödeneceğini belirtmekte.

bankacilikduzenleme.com adresli sitenin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu‘na ait http://www.bddk.org.tr internet sitesiyle bir ilgisi yoktur.

Unutulmamalıdır ki, hiç bir kurum ya da banka, kullanıcılara ait ayrıntılı kişisel bilgileri, kart numarasını, şifreyi ya da kullanım bilgisini talep etmez. Bu bilgilerin zaten bankalarda bulunduğunu unutmayın.

Not: Milyonlarca kişiye gönderildiği tahmin edilen e-postayla ilgili internette henüz bir bilgi ya da açıklama bulunmamakta.Deneme amaçlı da olsa söz konusu siteye kişisel bilgilerinizi girmeyiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.