» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Sahte E-postaya Dikkat

A+  A- Sahte E-postaya Dikkat

Sizi bankacilikduzenleme.com adresine yönlendiren ve “bankaların yıllık kullanım bedeli” olarak kestikleri ücretlerin iadesi için resmi başvuru yapabileceğini belirten e-postaya dikkat.

bilgilendirme@bankacilikduzenleme.com adresinden gelen, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu‘ndan gönderilmiş gibi görünen ve kurumun resmi internet sitesi olan http://www.bddk.org.tr ile aynı tasarıma sahip internet sitesi kredi kartı kullanıcılarının kredi kart, kimlik ve şifre bilgilerini ele geçirmeyi amaçlıyor.

Gayet gerçekçi görünen sitede adım adım bilgiler istenmekte, son adımda ise kart ile ilgili kullanım bilgileri talep edilmekte. Site bu işlemler sonucu bankaların kartlardan aldığı “kullanım bedeli”nin 1 ay içerisinde geri ödeneceğini belirtmekte.

bankacilikduzenleme.com adresli sitenin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu‘na ait http://www.bddk.org.tr internet sitesiyle bir ilgisi yoktur.

Unutulmamalıdır ki, hiç bir kurum ya da banka, kullanıcılara ait ayrıntılı kişisel bilgileri, kart numarasını, şifreyi ya da kullanım bilgisini talep etmez. Bu bilgilerin zaten bankalarda bulunduğunu unutmayın.

Not: Milyonlarca kişiye gönderildiği tahmin edilen e-postayla ilgili internette henüz bir bilgi ya da açıklama bulunmamakta.Deneme amaçlı da olsa söz konusu siteye kişisel bilgilerinizi girmeyiniz.


Bu haber GÜNCEL, TEKNOLOJİ kategorisi altında 18 Mayıs 2011 tarihinde eklenmiştir. "Sahte E-postaya Dikkat" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6