» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Şaka Gibi Zam!

A+  A- Şaka Gibi Zam!

Daha önceki “Memura ek zam geliyor” başlıklı haberimizde de belirttiğimiz gibi enflasyon farkından kaynaklanan zamlarla ilgili hükümet tarafından bir açıklama yapıldı. Bakan Şimşek katıldığı bir toplantıda memurlara enflasyon farkından kaynaklanan zamların verileceğini söyledi.

MEMUR MAAŞ FARKI NE KADAR OLACAK?

Şimşek, “Biz her zaman söyledik memurumuzu, emeklimizi, işçimizi, enflasyona ezdirmeyeceğiz. Geçmişte de ezdirmedik, ezdirmek bir kenara aslında 2002’den bu yana reel bazda baktığınız zaman memurlarımıza olsun, asgari ücretlimize olsun, emeklilere olsun çok ciddi reel maaş artışlarının olduğunu göreceksiniz” diye konuştu.

Türkiye’deki 1 milyon 745 bin memur olduğu varsayıldığında memurların aylıklarına yapılacak 1 puanlık artışla ortalama olarak 32 TL ile 35 TL arasında bir fark yansıtılacağı ortaya çıkıyor.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 14 Haziran 2010 tarihinde eklenmiştir. "Şaka Gibi Zam!" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. pesyani

    Memura yine çokbüyük! zam var… Bir de her gün yazılı, görsel ve İnternet medyasında çok büyük ha.. varmış gibi en az 10-15 gün servis haberde. Sevinin ve övünün yüce türk büyükleri ve medyası

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7