» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Şans Oyunlarına Ayar: “Okula 100 Metre”

A+  A- Şans Oyunlarına Ayar: “Okula 100 Metre”

Milli Piyango Yönetmeliği‘nde yapılan değişiklikle şans oyunları oynatılan iş yerlerine eğitim kurumlarına ve ibadethanelere 100 metre yakınlık sınırı getirildi.

Artık Sayısal Loto, Milli Piyango ve İddia bayileri okula ve camiye 100 metreden daha yakın olamayacak.

Sınır 100 Metre

Şans oyunu bayileri ile sabit dış mekan reklamlarının yapıldığı yerler, ilk ve ortaöğretim okulları, ibadethaneler ve gençlik merkezlerine 100 metreden yakın olamayacak.

Mesafe şartı, lisans sahibi ve satış birimi arasında sözleşmenin imzalandığı tarih itibarıyla aranacak.

Mevcut bayiler için 100 metre şartı, aynı işyerinde faaliyette bulunmaya devam etmeleri koşuluyla faaliyete geçiş tarihinden itibaren üç yıl süreyle uygulanmayacak.

Amaç Çocukları Korumak

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yetkilileri, sayısal loto oynatılan bir yerde muhtemelen at yarışı da oynatıldığını, alkol de satıldığını belirtti. Yetkililer, çocukların bu durumdan etkilenmemesi için bu karar aldıklarını ifade etti.

Satış hasılatı 2.2 milyar TL

Milli Piyango İdaresi’nin verilerine göre 2012 yılında şans oyunlarının satışından 2.2 milyar lira gelir elde edildi. 2.2 milyar liralık satış gelirinin 523 milyon lirası Hazine’ye, 432 milyon lirası kamuya, 186 milyon lirası bayi komisyonu ve aracılık giderleri için ödendi.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 26 Ekim 2013 tarihinde eklenmiştir. "Şans Oyunlarına Ayar: “Okula 100 Metre”" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. abuzer

  okula 100 molsa nolurki
  kırtasiyeye bayilik veriliyo

 1. nehaberkibris

  Turizm ve seyahat acenteleriyle şans oyunları salonlarının açılış kriterleri belirlendi https://t.co/pytVUcWIbL

 1. kbrshabersitesi

  Turizm ve seyahat acenteleriyle şans oyunları salonlarının açılış kriterleri belirlendi https://t.co/JqvO7kcHgj

 1. AjansCyprus

  Turizm acenteleri ile şans oyunları salonlarının açılış kriteri belirlendi https://t.co/Bp700EA1Tt

 1. Huseyinturan71

  Turizm acenteleri ile şans oyunları salonlarının açılış kriteri belirlendi #KKTCTurizm https://t.co/t0kvzPeDmp

 1. adahaberkibris

  Turizm ve seyahat acenteleriyle şans oyunları salonlarının açılış kriterleri belirlendi https://t.co/t3v3TJGMWE @adahaberkibris aracılığıyla

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3