» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Sayın Abone, Kuran Dersini Seçiniz

A+  A- Sayın Abone, Kuran Dersini Seçiniz

Seçmeli din dersleri için telefon hatlarının kullanıldığı iddia edildi. Daha önce İmam Hatip Okullarına kayıt yaptırılması durumunda öğrencilerin yol ve yemek masrafının karşılanacağı belirtilerek yapılan çalışmaya bir yenisi eklendi.

Cami imamlarının hutbelerinde imam hatiplerle ilgili açıklamalar yaptığı, bir çok ilde özendirici afişler hazırlandığı, bildiriler dağıtıldığı, ikna ekipleri oluşturulduğu haberleri medyaya yansımıştı.

Şimdi de mesajla velilerin seçmeli din derslerini seçmeleri istendi.

Halkevleri’nin haberine göre telefon mesajı yoluyla din derslerinin seçilmesi yönünde uyarılar yapıldığı belirtildi.

Telefon numaralarına rastgele gönderilen mesaj metni ise bu şekilde;

“Çocuğu olan ailelerin 12 Eylül tarihine kadar Kuran-ı Kerim ve diğer dersleri seçmeleri için dilekçe vermeleri gerekmektedir. Yeterli dilekçeler toplanamazsa Kuran-ı Kerim seçmeli ders olmayacaktır. Herkesi duyarlı olmaya çağırıyoruz”

İstanbul Halkevi başkanı Özge Ozan, mesaj gönderen numarayı aradığında “mesaj bana başkasından geldi, Allah rızası için yayalım dendiği için rastgele numaralara gönderdim” yanıtını aldığını belirtti.

Bu çalışmayı kimin organize ettiği belirlenemedi.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 11 Eylül 2012 tarihinde eklenmiştir. "Sayın Abone, Kuran Dersini Seçiniz" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. AHMET ÇALIŞKAN

    OKULLAR KENDİ ŞABLONUNU ÇOKTAAAN PROGRAMA İŞLEDİLE BEYLER. SEÇME SEÇİLME HİKAYE. SAYIN BAKANLIK ETKİLİ VE YATKİLİLERİ OKULLARIN BU SANİYE E OKUL İŞLEMLERİNE BAKARLARLARSA OLAYIN BİTTİĞİNİ GÖRÜRLER

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4