SBS Ücretini Yatırmayı Unutmayın!

SINAV GİRİŞ BELGESİ

Fotoğraflı sınav giriş belgesi, SBS için 24 Mayıs, PYBS 5, 6, 9, 10 ve 11’inci sınıflar için 19 Nisan’da, SBS için 24 Mayıs‘ta ‘http://www.meb.gov.tr’ veya ‘http://oges.meb.gov.tr’ adreslerinden okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecek.

Adaylar başvuru ve tercih dönemlerinde okul müdürlüğüne, kılavuz çıktıları için başvurmayacak. Talep eden öğrenci kendi imkanları ile kılavuz çıktısı ‘http://oges.meb.gov.tr’ adresinden alabilecek.

İnternet bağlantısı olmayan veya başvuru süresince teknik bir sebeple internet bağlantısı çalışmayan okullar, en yakın ADSL bağlantısı olan bir başka okuldan veya bağlantı sorunu olmayan ilçe veya il milli eğitim müdürlüğünden başvuru onaylama işlemlerini yapacak.

Tüm başvuru işlemlerinin yapılmasından adayın velisi, doğruluğundan okul müdürlüğü sorumlu tutulacak.

HANGİ YABANCI DİL ESAS ALINACAK

Öğrenciler e-okul sisteminde kayıtlı olan yabancı dil testini cevaplayacak. Öğrencilerin yabancı dil testlerinin değerlendirilmesinde, 25 Mart 2011 tarihinde e-okul sistemine kayıtlı yabancı dili esas alınacak. Bu sebeple bu tarihten sonra sistemde yapılan değişiklikler dikkate alınmayacak.

SBS’de ilköğretim 8. sınıf öğrencilerine 100 soru için 120 dakika; ilköğretim 7. sınıf öğrencilerine ise 90 soru için 110 dakika süre verilecek.

2011 SBS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İlköğretim 8. sınıf SBS sonuçları 7 Temmuz 2011’de, 7. sınıf SBS sonuçları ile 7. ve 8. PYBS sonuçları ise 5 Ağustos 2011’de ilan edilecek.

1 thought on “SBS Ücretini Yatırmayı Unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.