» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

SEKSİ VE ÖLÜMCÜL VİRÜS

A+  A- SEKSİ VE ÖLÜMCÜL VİRÜS

Dünyanın en seksi ve en tehlikeli Facebook virüslerinden biri iş başında. Facebook ve kullanıcıları dev bir virüs saldırısıyla karşı karşıya. Hileli bir Facebook eklentisiyle bulaşan virüs açtığı bir pop-up pencerinin ardından aktif hale geliyor.

Virüs, Facebook kullanıcılarının karşısına arkadaşlardan gelen “sexiest video ever” yani “gelmiş geçmiş en seksi video” isimli bir Facebook uygulaması olarak çıkıyor.

Sadece bir gün içerisinde virüsle ilgili olarak AVM Tecnologies şirketine 300 bin adet kötü amaçlı yazılım bildirimi geldiğini belirten internet güvenliği yetkilileri, bu rakamın Facebook’ta gelmiş geçmiş en büyük virüs saldırılarından birine işaret ettiği uyarısında bulundu. AVG yetkilileri bu rakamın en son Facebook virüsü alarmındakinden üç kat daha yüksek bir rakam olduğuna dikkat çekti. Özellikle gece kuşlarını avlayan virüsün saat 21:00-07:00 arasında saldırılarını zirveye çıkardığı belirtiliyor.

Virüs saldırısının hemen ardından Facebook’un virüse ilişkin bir görüntüyü vererek “bu görüntüdeki gibi bir uygulama, arkadaşınızdan bile gelse kabul etmeyin” uyarısında bulunduğu belirtiliyor.

Virüs, Facebook kullanıcılarına arkadaşlarından bir Facebook uygulaması maskesiyle geliyor. Uygulama kabul edildiğinde ekrana bir indirme penceresi geliyor ve indirme penceresinde bunun, kişisel duvarda uygulamanın görünebilmesi için olduğu açıklaması yapılıyor. Bu pencere onaylandığı takdirde virüs aktif hale geliyor. Virüsün aktif hale gelmesiyle birlikte internet explorer sayfasında bir araç çubuğu beliriyor. İşte bu araç çubuğu belirdiği anda en güvenli siteye bile girseniz yüzlerce pop-up penceresi bir anda açılmaya başlıyor.

Kaynak: haberturk
Bu haber GÜNCEL, TEKNOLOJİ kategorisi altında 20 Mayıs 2010 tarihinde eklenmiştir. "SEKSİ VE ÖLÜMCÜL VİRÜS" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4