» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Sen Neymişsin Eğitim-Bir-Sen!

A+  A- Sen Neymişsin Eğitim-Bir-Sen!

CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemür’ün soru önergesine Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun verdiği yanıt, Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan müdür, müdür başyardımcısı, müdür yardımcılarının sendika dağılımında ilk sırayı Eğitim-Bir-Sen’in aldığını ortaya çıkardı.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemür’ün, Milli Eğitim Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatında 2003-2010 yılları arasında aylıkla ödüllendirme, takdir belgesi ve teşekkür belgesi alan personelin sendikalara göre dağılımı hakkındaki soru önergesini yanıtladı.

Bakan Çubukçu, Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı eğitim kurumu müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarının sendikalara göre dağılımı hakkında bilgi verdi. Buna göre; 68 bin 149’dan 21 bin 797 kişinin sendikalı olmadığı tespit edildi. Müdür ve müdür yardımcılarından Eğitim-Bir-Sen’e mensup 22 bin 94, Türk Eğitim Sen’e mensup 15 bin 940, Eğitim-Sen’e mensup 6 bin 738, Eğitim-İş’e mensup bin 416 kişi bulunuyor. Kuvayi Eğitim-Sen’in üyesi ise sadece 1 kişi.

8 YILLIK ÖDÜL BİLANÇOSU

Bakan Çubukçu, 2003-2010 yılları arası Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görev yapmakta olan personelden aylıkla ödül alanların sendikalara göre dağılımı hakkında da bilgi verdi. Buna göre aylıkla ödüllendirilenlerden 89 bin 853 personelden 34 bin 197’si sendikalı değil.

Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında 2003-2010 yılları arasında aylıkla ödüllendirilen personelde ilk sırayı Eğitim-Bir-Sen’e üye olanlar aldı.

8 yılda personelden aylıkla ödül alanların sendikalara göre dağılımında ilk sırayı 21 bin 809 ile Eğitim-Bir-Sen aldı. İkinci sırada 19 bin 864 ile Türk-Eğitim-Sen, üçüncü sırada 10 bin 747 ile Eğitim-Sen yer aldı.

Aylıkla ödül alanlarda Eğitim-Söz-Sen, EÇSEN, Kuvayi-Eğitim-Sen, MEBSEN’e üye kimsenin olmaması dikkat çekti.

TAKDİRLERİ TOPLAMIŞ

Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında 2003-2010 yılları arasında takdir belgesi alanlarda ilk sırayı Eğitim-Bir-Sen üyeleri aldı. Takdir belgesi alanlardan 152 bin 858’den 64 bin 933’ü sendikalı değil. Takdir belgesi alanların ilk sırada 34 bin 224 ile Eğitim-Bir-Sen, ikinci sırada 32 bin 635 ile Türk-Eğitim-Sen, üçüncü sırada 16 bin 283 ile Eğitim-Sen yer aldı.
Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında 2003-2010 yılları arasında teşekkür belgesi alanların sendikalara göre dağılımında ilk sırada Türk-Eğitim-Sen’e üye personel aldı.

Teşekkür belgesi alanlardan 623 bin 868 personelden 260 bin 195’i sendikalı değil. Teşekkür belgesi alanlar sıralamasında ilk sırada 130 bin 485 ile Türk-Eğitim-Sen, ikinci sırada 129 bin 118 ile Eğitim-Bir-Sen, üçüncü sırada 78 bin 117 ile Eğitim-Sen’in olması dikkat çekti.

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarında görev yapmakta olan yardımcı hizmetler sınıfı personelinin sendikalara göre dağılımında ilk sırada Eğitim-Bir-Sen oldu. 31 bin 556 personelden 13 bin 110’u sendikalı değil. Eğitim-Bir-Sen’e mensup 6 bin 945, Türk-Eğitim-Sen’e mensup 6 bin 613, Eğitim-Sen’e mensup 2 bin 710 yardımcı hizmetler sınıfında personel bulunuyor.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 30 Mart 2011 tarihinde eklenmiştir. "Sen Neymişsin Eğitim-Bir-Sen!" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. Sendikada Kalite

    Müdür rotasyonu sonundaki olumsuzlukları, sıranın bir alttakilere geleceğini anlayınca aklınız başınıza gelmeye başladı.ben okul müdürüyüm ve en verimli çağımda istemediğim ve beklemediğim bir anda ve şekilde rotasyona uğrayıp kura ile bir köşeye atıldım.temmuzda ve öncesinde yerel yandaş siyasileer, sendikalar, dernekler, eğitim camiasından bir kısım kesim hararetle bunu savundu.bende şimdi artık bu devam etmeli diyorum ama onlarda benim gibi küserse vay bu memleketin öğrencilerine eğitim geleceğine.ama ben (tabirlerinizle dinazorum ya,işletme körüyüm ya ya müdür baş yardımcıları ve yardımcılar ne ,size göre aynı okulda yıllarca duran öğretmen ne).herkese yapın gitsin rotasyonu.bu işten dönen önceden savunan herkes vazgeçerse adam mı ? Sorgulamak lazım. (önceki yorumlarımda şunu yazmıştım; önce 76 dan her yer dolduruldu.sonra sınav ve merkezi yerler doldu.sonra da tecrübeli müdürler zorunlu rotasyona uğradı ve iller arası atamada belirsiz.bu yüzden mahkemelerde de aynı duruma farklı karar veriyor.bu durumda çanhıraş çalışmak mümkünmü) …. Evet soruyorum size her şeyi iyi bilen ve savunanlar …. Mümkünmü….rotasyona devam etmeyiniz …. Ben yandın herkez yanmasın….

  2. Emine

    Allah birilerine “yürü ya kulum!” demiş demek ki…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8