» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Sendikalar 2 Günlük Greve Çıkıyor (Güncelleniyor)

A+  A- Sendikalar 2 Günlük Greve Çıkıyor (Güncelleniyor)

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB saat 16.00‘da grevle ilgili bir açıklama yapacak.

KESK daha önceki eylem takvimine göre “Güvenceli İş” talebiyle 5 Haziran‘da greve gidecekti.

KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul’un bugün yaptığı açıklamaya göre KESK 2 günlük grev kararını kamuoyuna duyuracak.

KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul yaptığı açıklamada “Bizim KESK olarak daha önce açıkladığımız bir karar vardı. 5 Haziran için grev kararımız vardı. Ancak hem onu öne çekme hem de talepleri genişletmek söz konusu oldu. 7 gündür insanlar ayakta. Sendikaların da rolünü oynaması gerekir.” dedi.

Tombul greve DİSK, TTB (Türk Tabipler Birliği), TMMOB’un da katılmasını beklediklerini söyledi.

SOSYAL MEDYADA GREV TALEBİ

Sosyal medyada dün başlayan genel grev talebi bugün yanıt bulmuş görünüyor.

KESK’in grev talebine DİSK, TTB ve TMMOB’un ne yanıt vereceğinin 16.00‘da yapılacak açıklama sonucunda belli olması bekleniyor.

——————–

14:52 Hayat TV’ye bağlanan KESK Genel Başkanı Lami Özgen:

“KESK olarak 5 Haziranda güvenceli iş ve ücret güvencesi talebiyle grev çağrısı yapıyorduk. Ancak Gezi Parkı eylemlerine yönelik polis şiddeti üzerine 4 Haziran Salı günü, işyerlerine siyah giysiler giyerek ya da siyah kurdele takarak gitmeye karar verdik. Hükümetin halkın can güvenliğini yok sayan, düşünce ve ifade özgürlüğünü kısıtlayan bu vahşeti üzerine yarın (salı) saat 12.00 itibariyle grevimizi basın açıklamasıyla başlatmış olacağız.

5 Haziran Çarşamba günü de bu grevi farklı bir boyuta evrilterek “insanca yaşam”, “güvenceli gelecek” ve “Demokratik Türkiye” talebiyle alanlara çıkacağız.”

 

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 3 Haziran 2013 tarihinde eklenmiştir. "Sendikalar 2 Günlük Greve Çıkıyor (Güncelleniyor)" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. SabahatKayaoglu

  @arzunaz_yonet genel grev nüans mikalı @SabahatKayaoglu

 1. feridesalam7

  RT @OrhanKa43727479: Ortaya çıkın yoksa sendika önünde hediye ettiğiniz bardak ve takvimleri atma eylemi yaparız :) Genel grev karari isti…

 1. kubra61s_altin

  RT @OrhanKa43727479: Sendika başkanları, MAAŞ larınız sizin olsun , lüks arabalar sizin olsun . Bize bir haftalığına sendikayı verin . Biz…

 1. sincebirdokuz91

  Gezi direnişinde genel grev ilan etmeyen sendikalar, size kinim hala çok büyük.

 1. ketex5234

  RT @OrhanKa43727479: Ortaya çıkın yoksa sendika önünde hediye ettiğiniz bardak ve takvimleri atma eylemi yaparız :) Genel grev karari isti…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7