» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

SES’ten Köy Okuluna Kitap

A+  A- SES’ten Köy Okuluna Kitap

Çaycuma Burunkaya İlköğretim Okulu Kütüphanesi için SES Çaycuma Temsilciliği’nin başlattığı kitap kampanyası kapsamasında temin edilen kitaplar, okulun başladığı 2. dönemin ilk gününde öğrencilere ulaştırıldı.

Kitapların teslim törenine; Vali Yardımcısı ve Çaycuma Kaymakam Vekili Cemalettin Özdemir, CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk, Ziraat Odası Başkanı İsmail İnam, Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol, Türkiye Sakatlar Federasyonu Üyesi İsmail Gökçe, okul müdürleri ve sağlık çalışanları katıldı.

Okul Müdürü İsmail İlhan, yer sıkıntısı nedeniyle okulda şimdiye kadar hiç kütüphanenin olmağını, olanakları zorlayarak kütüphane için bir bölüm oluşturduklarını söyleyerek, “Kütüphane hiçbir kitap yoktu. Kütüphane için gerekli olan kitaplar için, Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği görüşerek destek istedik. Eğitim Sen kanalıyla bağlantı kurduğumuz, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Çaycuma Temsilciliği bize yardımcı olacaklarını söylediler. Başta SES Çaycuma Temsilciliği olmak üzere emeği geçenlere okulumuz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SES Çaycuma Temsilcisi Cemil Satılmış ise yaptığı konuşmada sendika olarak, kitap ihtiyacı olan bir köy okuluna kitaplık kurmayı kararlaştırdıklarını belirterek şunları söyledi; “Sendikalcılık sadece iş alanıyla ilgili değildir. Hayatın her alanının bir bütün olduğunu düşünüyoruz. İşyerlerindeki sorunlara da duyarlı bir duruşumuz var. Bu okulumuza destek için bir kitap kampanyası başlattık. Doğru bir iş yaptığımız için insanlar bizi yalnız bırakmadılar. En büyük desteklerini veren Çaycuma Devlet Hastanesi çalışanları ile Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol ve diğer arkadaşlara teşekkür ediyorum.”

Vali Yardımcısı ve Çaycuma Kaymakam Vekili Cemalettin Özdemir ise, kütüphane açılış kurdelesini kesmeden önce emeği geçen SES ve Eğitim Sen’e teşekkür ederken, kitaplardan öğretmen ve öğrencilerin en iyi şekilde yararlanacağını söyledi.

Daha sonra temin edilen kitaplar okul kütüphanesine yerleştirildi.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 18 Şubat 2011 tarihinde eklenmiştir. "SES’ten Köy Okuluna Kitap" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
2