» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Sicil Notumu Nasıl Öğrenirim?

A+  A- Sicil Notumu Nasıl Öğrenirim?

Bilindiği gibi sicil amirleri tarafından çalışan memur için her yıl belli dönemlerde sicil raporu doldurulmaktadır. Sicil raporlarının “gizli” niteliğinden dolayı çalışan memurlar sicil raporlarını görmezler.

Fakat bilgi edinme kapsamında yapılacak başvurulardan sonra memurlar sicil raporlarının “onaylı” birer örneğine ulaşabilmekteler. Sicil raporlarının onaylı örneklerinin edinmek çok basit. Bunun için Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilgili birimine ekte sunduğumuz dilekçe örneğini sunmanız yeterli.

Sicil Notumu Öğrenmeli miyim?

Evet, her memur mutlaka sicil raporlarını görmelidir. Zîra bazen sicil amirleri haksız değerlendirmelerde bulunup düşük sicil notları verebilmektedir. Bu düşük notlar da gerekli olduğu durumlarda çalışanın karşısına sürpriz olarak çıkabilmektedir.

Düşük sicil notunu öğrenip bu konuda sendikaları aracılığıyla ya da bireysel dava açan bir çok kişi düşük sicil notunu düzeltebilmiştir.

Sicil notunu Öğrenmek için doldurmanız gereken bilgi edinme formu/dilekçe için tıklayınız.

Sicil raporunuzu talep etmek için dilekçenize “Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulunun 05/07/2004 tarih ve 2004/12 sayılı kararı”nı eklemeniz yararlı olacaktır. Karar için tıklayınız.

egitimciyiz.com

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 14 Haziran 2010 tarihinde eklenmiştir. "Sicil Notumu Nasıl Öğrenirim?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8