» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Şimdi de MHP Pankartı

A+  A- Şimdi de MHP Pankartı

Okul parmaklıklarına cuma ve cumartesi günü AKP pankartı, pazar günü MHP pankartı asıldı.

Bir önceki haberimizde okul parmaklıklarına asılan AKP pankartını konu etmiş ve okulların da siyasete karıştığını belirtmiştik. Olaydan bir gün sonra aynı yere MHP pankartları asıldı.

Cuma günü Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi bahçesine asılan AKP pankartından sonra Cumartesi günü de Recep Tayyip Erdoğan‘ın Eskişehir‘e gelmesi gerekçesi ile  Milli Zafer İlköğretim Okulu, Ticaret Meslek Lisesi, Kız Teknik olgunlaşma Enstitüsü ve Gazi Kız Teknik Endüstri Meslek Lisesi duvarlarına da AKP bayrakları asılmıştı.

 

Pazar günü yine Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi bahçesine “Devlet Bahçeli Geliyor” yazılı MHP pankartı asıldı.


 

İlgili yasaya göre resmi kamu kuruluşlarında herhangi bir siyasi partinin rozet, bayrak, flamaları ve pankartının asılması suç teşkil ediyor.

Duruma tepki gösteren Eğitim Sen Eskişehir Şubesi yaptığı açıklamada, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim CEYLAN‘a durumu telefonla ilettiklerini, buna rağmen İl Milli Eğitim Müdürü‘nün konuyla ilgili önlem almadığını belirtti.

Fotoğraflar: Eskişehir Eğitim Sen

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 29 Mayıs 2011 tarihinde eklenmiştir. "Şimdi de MHP Pankartı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. İNSAN

  tamam eğitim, kamu kurumları siyasete malm-zeme edilmememli…
  EEE BU NE PERHİZ, BUNE LAHANA TURŞUSU…
  siz de utanın biraz ve bu siteyi siyasete alet etmeyin… ve bir de KENDİNİZE EĞİTİMCİYİZ DİYORSUNUZ. siz eğitimci olamazsınız ancak MAŞA olursunuz SOLA…
  KAPATIN ŞU SİTEYİ DE ÖĞRETMENLERİN ADINI LEKELEMEYİN!

 2. ali veli

  sanki Çhp hiç asmıyor. ne kadar MALsınız siz. eğitimci adıyla siyasi şarlatanlık yapıyorsunuz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8