» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

ŞİMDİ DE TÜRK EĞİTİM SEN!

A+  A- ŞİMDİ DE TÜRK EĞİTİM SEN!

Daha önce çeşitli yayın organlarında haber olan Eğitim Bir Sendikası’nın Öğretmenler Günü’nde yayımladığı bültendeki İncil fotoğrafına benzer bir durum geçtiğimiz günlerde Türk Eğitim Sen’in başına geldi.

Eğitim Bir Sen’in 51 sayılı bülteninde yer alan “Öğretmenler Günü” fotoğrafında etrafını aydınlatan bir mum ve mumun altındaki kitaplardan birinin “Daniel And The Revelation”, diğerinin bir Hıristiyanlık kitabı, açık olan kitabın da İngilizce Ayetlerin yer aldığı bir kitap olduğu açıkça görünmekteydi.

Şimdi de Türk Eğitim Sen‘in “Anneler Günü’nde” yayımladığı Anneler Günü afişinde benzer bir durum yaşandı. Türk Eğitim Sen’in Anneler Günü afişinde arka planda dev bir Türk Bayrağı, afişin altında çiçekler ve Türk Eğitim Sen logosu yer almakta.

İlgi çeken nokta ise afişte kullanılan “anne ve çocuk” fotoğrafı.

Bu ilgi çekici noktayı görmek için afişe dikkatle bakmaya da gerek kalmıyor. Afişte kullanılan fotoğraftaki anne ve çocuğun -muhtemelen- Uzak Doğulu olduğu gayet net bir şekilde görülüyor.

Türk Eğitim Sen gibi milliyet konusunda hassasiyet gösteren bir sendikanın “Anneler Günü” gibi maneviyat unsurları yüksek olan önemli bir günde, kendi annelerimiz dururken neden Japon ya da Çinli bir anne-çocuk fotoğrafı kullandığı eğitim çevrelerinde büyük bir merak konusu oldu.

Eğitim Bir Sen, İncil’li afişin haber olmasından sonra bir haber yayımlamış, apar topar ilgili fotoğrafı bültenden çıkarmış ve bülteni düzelterek yeniden yayına vermişti.

Fotoğrafı görenlerin “Kurtuluş Savaşı’nda ve her cephede kahramanlık gösteren cefakâr annelerimizin bir fotoğrafını görmeyi tercih ederdik” yorumlarına neden olan afişin Türk Eğitim Sen’in sitesinden kaldırılıp kaldırılmayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

EĞİTİM BİR SEN’İN AFİŞİ

TÜRK EĞİTİM SEN’İN AFİŞİ


Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 16 Mayıs 2010 tarihinde eklenmiştir. "ŞİMDİ DE TÜRK EĞİTİM SEN!" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. Sevim

    Türk Eğitim Sen”den afişte kendi annelerimizin bir fotoğrafını kullanmalarını beklerdim. Doğrusu bu olurdu ama annelik her yerde anneliktir, farketmez.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4