ŞİMDİ DE TÜRK EĞİTİM SEN!

Daha önce çeşitli yayın organlarında haber olan Eğitim Bir Sendikası’nın Öğretmenler Günü’nde yayımladığı bültendeki İncil fotoğrafına benzer bir durum geçtiğimiz günlerde Türk Eğitim Sen’in başına geldi.

Eğitim Bir Sen’in 51 sayılı bülteninde yer alan “Öğretmenler Günü” fotoğrafında etrafını aydınlatan bir mum ve mumun altındaki kitaplardan birinin “Daniel And The Revelation”, diğerinin bir Hıristiyanlık kitabı, açık olan kitabın da İngilizce Ayetlerin yer aldığı bir kitap olduğu açıkça görünmekteydi.

Şimdi de Türk Eğitim Sen‘in “Anneler Günü’nde” yayımladığı Anneler Günü afişinde benzer bir durum yaşandı. Türk Eğitim Sen’in Anneler Günü afişinde arka planda dev bir Türk Bayrağı, afişin altında çiçekler ve Türk Eğitim Sen logosu yer almakta.

İlgi çeken nokta ise afişte kullanılan “anne ve çocuk” fotoğrafı.

Bu ilgi çekici noktayı görmek için afişe dikkatle bakmaya da gerek kalmıyor. Afişte kullanılan fotoğraftaki anne ve çocuğun -muhtemelen- Uzak Doğulu olduğu gayet net bir şekilde görülüyor.

Türk Eğitim Sen gibi milliyet konusunda hassasiyet gösteren bir sendikanın “Anneler Günü” gibi maneviyat unsurları yüksek olan önemli bir günde, kendi annelerimiz dururken neden Japon ya da Çinli bir anne-çocuk fotoğrafı kullandığı eğitim çevrelerinde büyük bir merak konusu oldu.

Eğitim Bir Sen, İncil’li afişin haber olmasından sonra bir haber yayımlamış, apar topar ilgili fotoğrafı bültenden çıkarmış ve bülteni düzelterek yeniden yayına vermişti.

Fotoğrafı görenlerin “Kurtuluş Savaşı’nda ve her cephede kahramanlık gösteren cefakâr annelerimizin bir fotoğrafını görmeyi tercih ederdik” yorumlarına neden olan afişin Türk Eğitim Sen’in sitesinden kaldırılıp kaldırılmayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

EĞİTİM BİR SEN’İN AFİŞİ

TÜRK EĞİTİM SEN’İN AFİŞİ


1 thought on “ŞİMDİ DE TÜRK EĞİTİM SEN!

  1. Türk Eğitim Sen”den afişte kendi annelerimizin bir fotoğrafını kullanmalarını beklerdim. Doğrusu bu olurdu ama annelik her yerde anneliktir, farketmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.